ورودی‏‎های شهرستان‎ جم برروی مهمانان نوروزی بسته است

بوشهر-ایرنا- فرماندار جم گفت: از ۲۰ اسفند سال گذشته تاکنون ورودی‌‏های این شهرستان کنترل شده و امکان ورود مسافران به این شهرستان وجود ندارد.

محمد حسینی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا استان بوشهر ورودی‌‏های شهرستان جم به ویژه از سمت فیروزآباد که از محورهای پرتردد استان بوشهر به شمار می‌رود با حضور نیروهای انتظامی، جمعیت هلال و احمر و بهداشت کنترل شده است.

وی بیان کرد: در صورت مشاهده مورد مشکوکی با توجه به مکان ویژه پیش بینی شده نسبت به قرنطینه شدن افراد اقدام می‌‏شود یا این افراد با تصمیم خودشان به مبدا سفر بازگشت داده می‎شوند.

حسینی در خصوص مرکز قرنطینه پیش‌بینی شده در شهرستان جم اظهار کرد: در این مرکز همه امکانات لازم و مورد نیاز بهداشتی پیش بینی شده و افراد مشکوک تا پایان دوره پیش بینی شده باید در این مرکز اقامت کنند.

فرماندار شهرستان جم استان بوشهر یادآور شد: همچنین مراکز تفریحی، گردشگری، اماکن مذهبی و خدمات اولیه مورد نیاز مسافران در مسیر فیروزآباد - جم تعطیل هستند و اطلاع رسانی لازم در این خصوص انجام شده تا هموطنان پیش از طی کردن مسافت طولانی برای ورود به این شهرستان مقصد خود را تغییر دهند.

وی ادامه داد: ورودی شهرستان جم از سمت مسیر کنگان و عسلویه نیز در کنترل کامل قرار دارد و با تب سنجی و کنترلی که انجام می‌شود از ورود  افراد مشکوک به دارا بودن ویروس کرونا جلوگیری می‌شود.

حسینی اظهار کرد: با بررسی‌‏های صورت گرفته در ۴۸ ساعت گذشته میزان تردد ورودی به شهرستان جم بسیار محدود بوده و بیشتر ترددها مختص خودروهای سنگینی است که وظیفه حمل اقلام غذایی، دارویی و بهداشتی را عهده‌‏دار هستند.

وی ادامه داد: با این وجود انتظار است در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شهروندان خونگرم و میهمان نواز جمی با درک این شرایط از پذیرفتن میهمان به طور جد خودداری کنند.

حسینی افزود: شهروندان جمی مطئمن باشند مسئولان شهرستان در بخش‏‎های مختلف در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این شهرستان ایفای نقش جدی و مستمری دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =