گروه‌های اطلاع‌رسانی سیار درباره خطر کرونا در محلات تبریز هشدار می‌دهند

تبریز - ایرنا - شهردار تبریز گفت: فعالیت گروه‌های اطلاع‌رسانی صوتی در خصوص خطر شیوع ویروس کرونا در تمام مناطق ۱۰رگانه این شهر آغاز شد.

ایرج شهین‌باهر، روز شنبه در حاشیه فعالیت تیم‌های ضدعفونی معابر و اطلاع‌رسانی صوتی در محلات در گفت و گو با خبرنگاران افزود: گروه های صوتی توسط اداره کل ارتباطات و امور ارتباطات مناطق ۱۰گانه در محلات به ویژه مناطق کم‌برخوردار حضور می یابند تا شهروندان را از خطر شیوع ویروس کرونا آگاه‌ و آنان را برای دور ماندن از خطر این ویروس به ماندن در خانه های خود تشویق کنند.

وی اظهار داشت: گروه های اطلاع‌رسانی سیار پیام هایی در مورد خطر ویروس کرونا، ضرورت در خانه ماندن و نحوه رعایت مسائل بهداشتی به شهروندان اعلام می کنند و از آنان می خواهند که در کنار رعایت این موارد از حضور در مراکز و مکان های پرازدحام خوددالری کنند و تا آنجا که می توانند در خانه های خود بمانند.

شهین باهر، با تاکید بر اینکه پیشگیری مهم‌ترین ابزار برای مقابله با شیوع ویروس کرونا است، ادامه داد: شهرداری تبریز در این حوزه فعالیت‌های گسترده‌ای از روزهای اول آغاز کرده و اکنون محله به محله کار اطلاع‌رسانی را در خصوص خطر شیوع این ویروس ادامه می دهند.

وی یادآوری کرد: از صبح امروز نیز مرحله جدید این اقدامات با راه اندازی ماشین آلات و تجهیزات مناطق ۱۰گانه تبریز در حوالی بازار تبریز اقدام به ضدعفونی و گندزدایی معابر عمومی این شهر کردند.

شهین باهر، افزود: پیش‌تر ضدعفونی معابر بیش‌تر در مسیرهای اصلی انجام می‌شد اما اکنون با اعلام اسامی محلاتی که مبتلایان بیش‌تری دارند، شهرداری تبریز وارد محلات شده و خدمات خود را با شدت و همت بیش‌تری ادامه می‌دهد.

وی اظهار داشت: همچنین از امروز گروه های اطلاع‌رسانی صوتی علاوه بر مناطق ۱۰گانه تبریز، در شهر سردرود نیز توسط شهرداری تبریز ضدعفونی و اطلاع‌رسانی شد و برای فردا نیز منطقه آخمقیه در دستور کار قرار گرفته است.

تاکنون ۷۵۶ نفر در استان چهار میلیون نفری آذربایجان شرقی به کرونا مبتلا شده اند  و ۷۲ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =