استاندار: تردد به سمت اصفهان ۷۵ درصد کاهش داشته است

اصفهان– ایرنا– استاندار اصفهان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ستاد استانی مبارزه به بیماری کرونا، گفت: بنا به گزارشهای واصله ، تاکنون ترددها به سمت این استان ۷۵ درصد کاهش داشته است.

 عباس رضایی روز شنبه در ارتباط ویدئو کنفرانس با حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رییس جمهوری  افزود: تعداد موارد بستری و ترخیصی در ۲۲ شهرستان استان استیبل(ثابت) رسیده است و جمع افراد بستری و ترخیص شده سیر نزولی پیدا کرده است.

وی با اشاره به احتمال افزایش ترددها در هفته دوم سال جاری، ادامه داد: پیشی بینی می کنیم با توجه به احتمال افزایش ترددها افراد مبتلا نیز در این مقطع افزایش پیدا کند.

استاندار اصفهان تاکید کرد: در این مدت از ظرفیت های مردمی و سمن ها بسیار خوب استفاده شده است و در زمان حاضر آمادگی داریم ۴۰۰ هزار بسته سه میلیون ریالی اجناس را در بین اقشار آسیب پذیر استان توزیع کنیم.

وی با اشاره به برنامه ریزی استان برای افزایش تولیدات اقلام بهداشتی، افزود: در این رابطه تولید ماسک معمولی به ۵۰۰ هزار عدد و تولید ماسک n۹۰ به روزانه ۱۵ هزار ماسک ارتقا پیدا کرده است.

استاندار اصفهان با اشاره به ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار لیتر الکل در استان رفع مشکلات در خصوص تهیه مواد اولیه برای تولید این ماده بهداشتی را خواستار شد.

وی همچنین تصریح کرد: تولید لباس و گان در استان اکنون حد خود کفایی است و امیدواریم در آینده با افزایش ظرفیت ها بخشی از نیازمندیهای کشور را برطرف کنیم.

رضایی تشکیل کمیته ای برای حمایت از صنایع در دوران پسا کرونا را خواستار شد و افزود: با توجه به صنایع و فرصت های اقتصادی موجود در شهرستان های اصفهان به وی‍‍‍ژه شهرستان های اصفهان و کاشان ضروری است و ضعیت این شهرستانها در دوران پسا کرونا مد نظر قرار گیرد.

وی اضافه کرد: با توجه به مدت زیاد ماندن در خانه، الگوهایی برای این شرایط طراحی و تبلیغ شود و با بهره گیری از فرصت کسب و کارهای اینترنتی که در این عرصه زیانی ندیده اند، برنامه ریزی مناسب صورت گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =