بارش‌های بهاری شدید اصفهان را فرا می‌گیرد

اصفهان - ایرنا - با ورود سامانه ناپایدار به اصفهان از روز شنبه، سه روز نخست اول هفته جاری بویژه فردا یکشنبه با بارش‌های شدید در بیشتر نقاط استان همراه خواهد بود.

کارشناس مسوول پیش بینی هواشناسی اصفهان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: سامانه نامبرده از امروز شنبه در نواحی غربی فعال شده و بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق سردسیر بارش برف را به همراه دارد.

حجت‌الله علی عسگریان افزود: بیشتر مناطق استان در ۲ روز پیش رو جو ناپایدار خواهد داشت و شدت فعالیت سامانه در مناطق شمال غرب، شمال و شمال شرق استان و نواحی همجوار با استان‌های سمنان و قم و همچنین در ارتفاعات غربی و نواحی همجوار با استان لرستان است.

وی ادامه داد: آب‌گرفتگی معابر عمومی، لغزندگی جاده‌ها، وقوع روان‌آب و سیلاب محلی، سیلابی شدن مسیل‌ها در نیمه شمالی استان، اختلال در تردد در مناطق سردسیر غرب و شمال به دلیل بارش برف پیش‌بینی می‌شود. 

کارشناس مسوول پیش بینی هواشناسی سردترین منطقه استان را بویین میاندشت با ۴- و گرمترین نقطه را خور و بیابانک با ۲۴ درجه سانتی‌گراد اعلام خاطرنشان کرد: کمینه هوا در استان در ۲۴ ساعت آینده یک تا ۲ درجه افزایش می‌یابد.

به گفته علی عسگریان کلانشهر اصفهان در کمترین دما به ۶ و در بیشترین دما ۱۸ درجه سانتی گراد می‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =