مرحوم صالحی مدافع آزاداندیشی و عقلانیت در دانشگاه‌ها بود

تهران – ایرنا - دکتر سید ضیاء هاشمی مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) روز شنبه با صدور پیامی، درگذشت حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی صالحی، معاون فرهنگی – سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها را تسلیت گفت.

مدیرعامل ایرنا در این پیام از مرحوم حجت الاسلام  و المسلمین صالحی به عنوان شخصیتی وارسته و خدمتگزار اسلام و انقلاب یاد کرد و ایشان را مدافع  آزاداندیشی و عقلانیت در دانشگاه‌ها دانست که با رفتار پدرانه با دانشجویان و مدارا در مقابل نگاه‌های متفاوت تشکل های دانشجویی در پی جذب حداکثری جوانان به آرمانهای انقلاب  و نظام اسلامی بودند. آنچه از ایشان برجای مانده کارنامه‌ای درخشان از اقدامات پربار علمی و فرهنگی و سیاسی و اعتقادی است. بی شک فقدان ایشان ضایعه ای برای دانشگاه‌های کشور است.

وی در این پیام برای آن مرحوم از درگاه خداوند متعال طلب رحمت و غفران الهی و برای بازماندگانش؛ صبر و اجر  از درگاه ایزد منان مسالت کرده است.

معاون فرهنگی- سیاسی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها که هفته گذشته بر اثر سانحه تصادف دچار آسیب جدی شده و در بیمارستان بستری بود، ظهر دیروز دعوت حق را لبیک گفت.

وی که از سال ۹۰ مسوولیت نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد را بر عهده داشت در آبان ماه سال ۹۷ طی حکمی از سوی حجت‌ الاسلام مصطفی رستمی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، به‌عنوان معاون فرهنگی، سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =