۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۲
کد خبرنگار: 2176
کد خبر: 83722937
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سوریه فعالیت بخش های عمومی و دولتی را به تعلیق درآورد

تهران-ایرنا- دولت سوریه به منظور مقابله با ویروس کرونا از فردا (یکشنبه) فعالیت بخش های عمومی و دولتی را تا اطلاع ثانوی به تعلیق در می آورد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، دولت سوریه خواستار تعطیلی بازارها، فعالیت های تجاری و خدماتی و فرهنگی و اجتماعی در همه استان های این کشور و تعطیلی کار در بخش عمومی از روز یکشنبه تا اطلاع ثانوی شد.

طبق این بخشنامه شامل مراکز فروش مواد غذایی و داروخانه ها و مراکزی درمانی  نخواهد بود.

نخست وزیری سوریه از وزارتخانه ها خواست تا تصمیمات لازم را برای تعلیق کار در این وزارتخانه ها و بخش های وابسته به آنها اتخاذ کنند.

هدف از  این بخشنامه این است که از شمار کارمندان و کارکنان در این بخش ها بخصوص بخش هایی که نیاز به نیروی کار کمتری برای فعالیت دارند، کاسته شود.

این تعلیق شامل فعالیت بخش های تولیدی مختلف نخواهد بود.

نخست وزیری سوریه درباره هدف این بخشنامه اعلام کرده که در راستای اقدامات پیشگیرانه در مقابل شیوع ویروس کرونا باید حضور شهروندان در بازارها و حضور کارکنان در بخش های دولتی و عمومی کاهش یابند.

فرماندهی ارتش سوریه و نیروهای مسلح سوریه روز جمعه اعلام کرد که تا ۲۲ آوریل (سوم اردیبهشت) همه عملیات های اعزام سرباز  به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان به تعلیق در می آید.

تاکنون هیچ مورد مبتلا در سوریه گزارش نشده است اما دولت این کشور اقدامات پیشگیرانه ای را با وجود شرایط ویژه این کشور به دلیل جنگ، اجرایی کرده است.

دولت دمشق روز جمعه اعلام کرد که ورود افراد از ۲۶ کشور از جمله ۱۱ کشور عربی به طور موقت به این کشور به منظور مقابله با ویروس کرونا ممنوع است.

ویروس کرونا  در جهان طبق آخرین آمار  ۲۷۶ هزار و ۱۰۴ نفر مبتلا داشته که از این میان ۱۱ هزار و۴۰۲ نفر جان خود را از دست داده و ۹۱ هزار و ۹۵۲ نفر بهبود یافته اند.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =