فرصت خانه نشینی کرونایی و مطالعه آثار شهید مطهری

تهران- ایرنا- دبیر کمیته مسابقات کتابخوانی بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری از برگزاری پویش کتابخوانی با مطالعه آثار استاد شهید مرتضی مطهری در ایام کرونایی خبر داد.

مطهر پارسا روز شنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: پویش کتابخوانی کرونا؛ فرصتی برای مطالعه به مناسبت شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی مردم در ایام نوروز ایجاد شده تا یک پویش مطالعاتی را در قالب مسابقه کتابخوانی برگزار کنیم.

وی افزود: این مسابقه شامل ۱۵ موضوع از کتاب های شهید مطهری است که هر مسابقه حدود  ۱۰ صفحه است و مطالبی از کتاب های عدال الهی، ۱۰ گفتار، ۲۰ گفتار و برخی دیگر از آثار این استاد شهید است.

پارسا افزود: شرکت کنندگان در هر یک از مراحل این مسابقه، ۴۸ ساعت فرصت دارند تا در آزمون مربوط که شامل دو سوال است شرکت کنند. این مسابقه تا پایان فروردین ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در هر مسابقه سه سوال از ۱۰ صفحه پرسیده می شود و متن ۱۰صفحه مربوط به مسابقه نیز در کنار سوالات قرار دارد و پاسخ دهندگان می توانند به راحتی به سوالات پاسخ دهند و کسانی که به دو سوال پاسخ صحیح بدهند در قرعه کشی شرکت داده می شوند.

دبیر کمیته مسابقات کتابخوانی بنیاد شهید مطهری ادامه داد: امشب که مصادف با شب مبعث پیامبر اکرم (ص) است، مسابقه اول از ساعت ۲۴ فعال می شود و مسابقه بعدی پنجم فروردین خواهد بود.

وی درباره نحوه شرکت در این پویش اظهار داشت: علاقه مندان می تواننداز طریق کافه بازار اپلیکیشن استاد مطهری را نصب و یا با مراجعه به سایت بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری یا ارسال عدد یک به شماره ۱۰۰۰۴۰۴۴۰۴ اقدام کنند.

پارسا افزود: تمامی آثار شهید مطهری در این اپلیکیشن وجود دارد. یعنی علاقه مندان می توانند ۱۱۳ جلد با تمام متن، ۲۱ کتاب صوتی شامل آثار قلمی استاد و ۵۷۰ جلسه مربوط به سخنرانی های شهید مطهری را مطالعه کنند یا بشنوند. دسترسی به دوره های آموزشی  سیر مطالعاتی و جست وجو در آثار نیز از دیگر قابلیت های این اپلیکیشن است که به صورت رایگان ارائه می شود.

وی سه روش برای قرعه کشی این مسابقه اعلام کرد و اظهار داشت: در مجموع ۷۵ جایزه ۴۰۰ هزار تومانی برای این مسابقه درنظر گرفته شده و قرعه کشی در ساعت ۱۷ روزهای زوج یعنی ششم، هشتم، دهم تا پایان فروردین برگزار و به صورت زنده از اینستاگرام پخش می شود.

پارسا افزود: یک قرعه کشی نیز در پایان خواهیم داشت که میان کسانی برگزار خواهد شد که بیشترین امتیاز را دارند و جوایزی ارزنده اهدا خواهد شد. یک قرعه کشی نیز ویژه معرفان است و به تعدادی از کسانی که اپلیکیشن را به دیگران معرفی کرده باشند، تعلق می گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =