شماره‌ تلفن‌های ۱۱۱ و ۱۲۴ آماده دریافت تخلفات اصناف کرمان است

کرمان - ایرنا - مدیرکل بازرسی استانداری کرمان با تاکید بر اینکه فعال بودن ۱۲ صنف ضروری این استان طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا مشکلی ندارد گفت: مردم در صورت مشاهده باز بودن سایر اصناف موارد تخلف را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ و یا در ساعات اداری با شماره تلفن ۱۱۱ گزارش های کنند.

به گزارش ایرنا، رضا اشک روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا در جمع خبرنگاران افزود: طبق مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا فعال بودن ۱۲ صنف ضروری آپارتی، بنکداران و عمده فروشان مواد غذایی، خواربارفروشان، لوازم و تجهیزات پزشکی، قصابی ها، لبنیات و مواد غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی، مرغ و ماهی فروشان، میوه فروشان، نانوایان، میادین میوه و تره بار، تعویض روغن و کارواش در استان کرمان مشکلی ندارد.

وی تصریح کرد: ۷۰ واحد صنفی متخلف استان کرمان در راستای اجرای مصوبه ستاد پیشگیری از کرونا طی ۲ روز گذشته پلمب شده‌ که نشان می دهد اقدامات سلبی صورت گرفته اما ما در صدد انجام اقدامات ایجابی هستیم.

مدیرکل بازرسی استانداری کرمان همچنین اظهار داشت: روز گذشته ۵۰۰ خودروی سواری و ۲ اتوبوس که قصد ورود به استان کرمان را داشتند از ورودی شهرستان انار برگشت داده شد.

وی ادامه داد: اول فروردین ماه سال جاری نیز ۲۰ هزار و ۷۲ نفر در ورودی شهرستان انار به استان کرمان کنترل شد که در این راستا نیز چهار فرد مشکوک به ویروس کرونا شناسایی و به مراکز درمانی معرفی شدند.

مدیرکل بازرسی استانداری کرمان گفت: اصناف بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری از کرونا می‌توانند فروش اینترنتی داشته باشند تصریح کرد: در رابطه با موضوع ورود و خروج قطار و هواپیما ممنوعیتی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا وجود ندارد.

اشک افزود: تیم های کنترل و پایش سلامت در ترمینال، فرودگاه و ایستگاه های قطار این استان مستقر هستند و تب سنجی و پروتکل بهداشتی را در این مکان انجام می‌دهند.

وی تاکید کرد: ۱۴ ورودی استان کرمان همچنان توسط تیم‌هایی متشکل از بسیج، سپاه، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی کرمان کنترل می شود ضمن آنکه با کمک این نیروها در شهر نیز تیم هایی حضور دارند که خودروهایی با پلاک غیر بومی را بر اساس پروتکل تعیین شده کنترل می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =