شهردار: فعالیت اتوبوس و ون در همدان ممنوع شد

همدان- ایرنا- شهردار همدان گفت: فعالیت اتوبوس‌ها و ون‎ها در ناوگان حمل و نقل درون شهری همدان تا پانزدهم فروردین جاری ممنوع شد.

عباس صوفی روز شنبه در نشست ستاد پیشگیری از کرونای شهرستان همدان و ارایه گزارش ویدیو کنفرانس با استاندار اظهار داشت: این تصمیم در راستای اجتناب از اجتماع های خطرآفرین و در جهت پیشگیری و مهار ویروس کرونا اتخاذ شد.

وی پیرامون تامین نیاز ضروری شهروندان برای حمل و نقل سطح شهر بیان کرد: تاکسی ها با فعالیت محدود و کنترل شده طبق برنامه روزانه خدمات ارایه خواهند داد.

صوفی در واکنش به توئیت اخیر وزیر ارتباطات بیان کرد: همدان با توجه به موقعیت جغرافیایی و کریدور اتصال غرب به مرکز کشور محل تردد مسافران است و استفاده آنها از اینترنت در این منطقه، آنالیزها را دچار مشکل کرده است.

شهردار همدان با قدردانی از مردم در خودداری از هرگونه تردد در سطح شهر و دیدن بستگان گفت: خوشبختانه شاهد ارتباطات اینترنتی و ویدئوکال شهروندان به جای دید و بازدید حضوری هستیم که نشان از فرهیختگی مردمان این شهر است.

وی فعالیت هرگونه خدمات گردشگری در سطح شهر را ممنوع اعلام و اضافه کرد: هیچ یک از مراکز خدمات رسان در حوزه گردشگری نباید فعالیت کنند چرا که این تجمعات در بروز و گسترش ویروس کرونا موثر است.

بر اساس نتایج و یافته های آزمایشگاهی، از ظهر دیروز تا امروز ۹۶۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۰ هزار و ۶۱۰ تن افزایش یافت.

همچنین براساس این گزارش هفت هزار و ۶۳۵ نفر از بیماران کرونایی در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

همچنین با جان باختن ۱۲۳ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به هزار و ۵۵۶ نفر رسید.

موارد جدید بیماران کرونا در کشور به تفکیک استان ها نیز اعلام شده که در استان همدان ۲۷ نفر جدید به آمار مبتلایان اضافه شد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =