آمار بیماران کرونایی‌ همدان به ۲۲۴ تن رسید

همدان- ایرنا- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان به ۲۲۴ تن رسید.

دکتر محمد طاهری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس یافته های آزمایشگاهی، از روز گذشته تاکنون ۲۷ تن در این استان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

وی اضافه کرد: ۷۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در این استان مربوط به جامعه شهری و ۳۰ درصد آن مربوط به ساکنان در روستاهای همدان است.

طاهری با اشاره به اینکه براساس تحقیقات، علائم ابتلا به این ویروس با سپری شدن ۱۰ مشخص می شود، یادآور شد: سامانه خودارزیابی در راستای سنجش سلامت فردی در پیشگیری از ویروس کرونا راه اندازی شد.

وی اضافه کرد: از مردم می خواهیم در صورت داشتن علایم مختصر به مراکز درمانی مراجعه نکنند بلکه با استفاده از سامانه خودارزیابی salamat.gov.ir سلامتی خود را در پیشگیری از ویروس کرونا مورد ارزیابی قرار دهند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: بسیج ملی پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا می تواند نقطه عطف تاریخ نظام سلامت کشور باشد و وظیفه ما این است که در این برنامه تمام ارکان حوزه بهداشت و درمان کشور را بکار بگیریم.

طاهری خاطرنشان کرد: هم اکنون با مشارکت نیروهای بسیجی ستاد مردمی مقابله با ویروس کرونا در تمامی خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های سلامت و مراکز خدمات جامع سلامت از طریق سامانه سیب پیگیری و غربالگری جمعیت تحت پوشش هر منطقه در چهار گروه، مشتمل بر درمان بیماران مبتلا به ویروس، خود اظهاری ثبت شده در درگاه salamat.gov.ir، افراد پرخطر و خانوارها، با لحاظ نمودن اولویت، تحت مراقبت قرار می‌گیرند.

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد: شناسایی ۹۶۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور، مجموع درگذشتگان به یک هزار و ۵۵۶ نفر رسید.

بر اساس نتایج و یافته های آزمایشگاهی، از ظهر دیروز تا امروز ۹۶۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۰ هزار و ۶۱۰ تن افزایش یافت.

همچنین براساس این گزارش هفت هزار ۶۳۵ نفر از بیماران کرونایی در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

همچنین با جان باختن ۱۲۳ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به هزار و ۵۵۶ نفر رسید.

موارد جدید بیماران کرونا در کشور به تفکیک استان ها نیز اعلام شده که در استان همدان ۲۷ نفر جدید به آمار مبتلایان اضافه شد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =