سال گذشته ۲۱۰ هزار دست لباس نو در مناطق محروم توزیع شد

تهران- ایرنا- بنیاد علوی از سوی بنیاد مستضعفان در برنامه توزیع پوشاک برای محرومان در سال ۹۸، ۲۱۰ هزار و ۶۲۸ سری البسه در مناطق محروم تامین و توزیع کرد.

به گزارش بنیاد مستضعفان، در این برنامه، دانش آموزان مناطق محروم که به اردوگاه امام خمینی (ره) اعزام شده بودند، ۸ هزارو ۸۲۸  دست لباس دریافت کردند. علاوه بر این، سه هزار سری البسه بین مناطق محروم و سیل زده استان ایلام، ۱۰۰۰ سری در استان گلستان، ۱۰۰۰ سری در استان خوزستان و هزارو ۵۰۰ سری البسه در استان لرستان توزیع شد.

توزیع ۵۰۰ سری لباس بین دانش آموزان مناطق روستایی اصفهان در فروردین و اردیبهشت سال ۹۸ و توزیع ۴۵۰ سری لباس در مهر ۹۸ بین دانش‌آموزان نیازمند شهرستان گرمی با تائید کمیته امداد از دیگر برنامه‌های اجرا شده است. بر این اساس، از بهمن ۹۸ نیز برنامه توزیع ۱۰۰ هزار سری لباس در قم، ۷۷ هزار و ۵۰۰ سری لباس در تهران و ۱۳ هزار سری در مشهد آغاز شد.

علاوه بر این، ۳ هزار و ۸۵۰ سری لباس نیز با درخواست هیات امنای بنیاد مستضعفان به دستور رئیس این بنیاد از بهمن ۹۸ بین مناطق محروم توزیع شد.

 به گزارش ایرنا، «بهزاد مایلی» معاون فنی مهندسی و اجرایی بنیاد علوی ۲۳ مهرماه ۹۸ در مراسم افتتاح صد و هشتمین مدرسه احداث  شده توسط بنیاد مستضعفان در مناطق محروم کشور گفت: بنیاد تاکنون ۳۴۴ کلاس درس را در قالب ۱۰۸ مدرسه در مناطق محروم کشور احداث و به بهره‌برداری رسانده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این، حدود ۴۰۰ مدرسه در روستاهای دور افتاده و محروم کشور نیز از سوی بنیاد مستضعفان تعمیر و تجهیز شده است.

معاون فنی، مهندسی و اجرایی بنیاد علوی با بیان اینکه برای ساخت، تعمیر و تجهیز این مدارس بیش از ۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است، ادامه داد: تا پایان سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۸۰۰ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان در مناطق محروم کشور، بازسازی و نوسازی خواهد شد.

وی تهیه و توزیع کتاب‌های کمک آموزشی برای دانش‌آموزان را از دیگر برنامه‌های بنیاد برای تحقق عدالت آموزشی در مناطق محروم عنوان کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =