تعداد مبتلایان به کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۶۶ نفر رسید

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: با مثبت شدن جواب آزمایش ۲ مورد جدید، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان به ۶۶ نفر رسید.

مجید شیرانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان ۳۵۵ بیمار مشکوک به این ویروس در استان شناسایی شد و مورد آزمایش قرار گرفتند که از این تعداد تاکنون جواب آزمایش ۶۶ مورد به طور قطعی مثبت بوده است.

وی ادامه داد: از بیماران مبتلا به ویروس کرونا ۹ نفر جان خود را از دست دادند و ۴۷ نفر بهبود یافته و از مراکز درمانی استان ترخیص شده‌اند.

شیرانی تصریح کرد: این در حالی است که آزمایش ۲۰ بیمار مشکوک دیگر نیز در آزمایشگاه استان مثبت اعلام شده است و برای اعلام قطعی آن، نیاز به تایید آزمایشگاه تهران است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری افزود: درصدد هستیم تا مجوز لازم را برای اعلام قطعی آزمایشات مثبت در استان را کسب کنیم تا از ایجاد وقفه در اعلام بیماران مبتلا جلوگیری شود.

شیرانی، با بیان اینکه وضعیت این استان در خصوص کنترل شیوع ویروس کرونا باثبات است، خاطرنشان کرد: اگر مردم به همین شکل با مسئولان همراهی کنند و کنترل ترددهای ورودی به استان تداوم یابد، وضعیت روند بهتری به خود می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، ویروس جدید کرونا کووید ۱۹ نام دارد،این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و لغو سفرهای غیرضروری و اجتماعات، نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =