تاکید ترامپ بر روابط اقتصادی و امنیتی واشنگتن و بغداد

بغداد – ایرنا - «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در پیامی به «برهم صالح» همتای عراقی خود، بر روابط اقتصادی و امنیتی واشنگتن و بغداد تاکید کرد

دفتر ریاست جمهوری عراق با انتشار بیانیه ای امروز شنبه اعلام کرد که دونالد ترامپ در پیامی نوروزی برای برهم صالح خواستار روابط اقتصادی و امنیتی با عراق شده است.

رییس جمهوری آمریکا گفته است که خواهان فرصت های جدید در ایجاد مناسبات اقتصادی و امنیتی با کشور عراق است.

ترامپ همچنین ادعا کرده است که دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم پیشرفت های بزرگی داشته اند.

وی مدعی شده است که عید نوروز امسال از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا دو کشور برای ایجاد صلح و ثبات در عراق با یکدیگر همکاری می کنند.

رییس جمهوری آمریکا در حالی این ادعاها را مطرح کرده که از نظر بسیاری از ناظران واشنگتن امسال بیشترین نقش را در بی ثباتی و نا امنی در عراق ایفا کرده و متهم است که درصدد بازگرداندن داعش به این کشور است.

حمله به مواضع الحشد الشعبی، ارتش و پلیس، فرودگاه غیرنظامی کربلا، عملیات جنایتکارانه ترور سرداران شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و به شهادت رساندن تعدادی از نیروهای مسلح از جمله الحشد الشعبی و نقض مقرر حاکمیت ملی عراق بخشی از اقدام های آمریکا برای برهم زدن امنیت در عراق بوده است.

بر همین اساس وزارت امور خارجه عراق هفته گذشته، سفیر آمریکا در بغداد را به اتهام دخالت های واشنگتن در امور داخلی عراق و نقض حاکم ملی فراخوانده و یادداشت اعتراض تقدیم وی کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =