روزانه سلامت ۱۵ هزار نفر در ایستگاه غربالگری کرونا پاکدشت بررسی می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پاکدشت گفت: با استقرار ایستگاه غربالگری بیماری کرونا در خروجی شهرستان پاکدشت، به طور میانگین سلامت ۱۵ هزار نفر در روز از نظر ابتلا به ویروس کرونا مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

علی کاظم زاده روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شهرستان پاکدشت، دروازه خروجی استان تهران به سمت استان‌های شرقی کشور است و جمعیت هلال احمر پاکدشت با استقرار در پلیس‌راه شریف آباد، سلامتی تمامی افرادی که قصد خروج از استان را دارند بررسی می‌کند.
وی گفت: طرح غربالگری ویروس کرونا، از روز ۲۷ اسفندماه سال گذشته آغاز شده و به طور متوسط روزانه وضعیت سلامتی ۱۵ هزار نفر از سرنشینان خودروهای عبوری از شهرستان با استفاده از دستگاه تب‌سنج لیزری، مورد ارزیابی قرار گرفته است.
کاظم زاده اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا استان تهران، در صورتی که سرنشینان خودروها تب داشته باشند، از خروج آن‌ها جلوگیری شده و به مراکز درمانی ارجاع داده شده و یا در محل‌های در نظر گرفته شده، قرنطینه می‌شوند.
وی افزود: این طرح به صورت شبانه روزی اجرا می‌شود.
کاظم زاده تصریح کرد: علاوه بر پرسنل و داوطلبان جمعیت هلال احمر، کارشناسان شبکه و درمان و اورژانس نیز در این پایگاه حضور داشته و سلامتی افراد مشکوک را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.
وی گفت: تا کنون هیچ مورد مشکوکی از ابتلاء مسافران به ویروس کرونا در این معبر مشاهده نشده است.
رئیس جمعیت هلال احمر پاکدشت گفت:بر اساس اظهار نظر پلیس راه، میزان تردد از محور مواصلاتی امام رضا(ع) درپاکدشت نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به نصف کاهش یافته که این امر، در کاهش میزان انتشار ویروس کرونا، نقش به سزایی دارد.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
بر اساس گزارش سخنگوی وزارت بهداشت، تا این لحظه ۲۰ هزار و ۶۱۰ مورد ابتلای قطعی کووید ۱۹ شناسایی شده‌اند که از این تعداد ۷ هزار و ۶۳۵ نفر بهبود یافته و یک هزار و ۵۵۶ نفر جان خود را از دست دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =