۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۰
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83722867
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا ممکن است ۳ میلیون کارفرمای روس را ورشکست کند

مسکو - ایرنا - معاون اتاق صنایع و بازرگانی روسیه هشدار داد که بیماری کرونا ممکن است موجب ورشکسته شدن ۳ میلیون کارفرمای روس و بیکار شدن ۸.۶ میلیون نفر ختم شود.

به گزارش شبکه تلویزیونی روسی ار.ب.کا، خانم یلنا دیبووا روز شنبه به صورت  ویدئو کنفرانس به خبرنگاران گفت: بخاطر پیامدهای بیماری کرونا، ۳ میلیون کارفرما در روسیه در خطر از دست دادن کار و تعطیلی مراکز اقتصادی خود قرار دارند. 

 وی افزود: اگر شیوع بیماری کرونا بطول بیانجامد، بیش از ۸.۶ میلیون نفر که در این مراکز کار می کنند در معرض بیکاری قرار میگیرند.

معاون اتاق صنایع و بازرگانی روسیه گفت: ارزیابی که ما در زمان حاضر از وضعیت موجود داریم متاسفانه رقم بسیار بالایی است و اگر وضع دشوار اقتصادی کنونی در روسیه ادامه بیابد حدود ۳ میلیون کارفرما مراکز خود را تعطیل می کنند.

وی ادامه داد: در زمان حاضر حفظ بخش اصلی تجارت ما (روسیه) بسیار مهم است. 

به گفته مقام روس، از هر سه کارفرمای روس که به امور تجاری کوچک در مناطق روسیه مشغول هستند یک نفر گفته است که با کاهش تقاضا برای کالاها و خدمات وی فقط می تواند یک سه ماهه دیگر دوام بیاورد. 

دیبووا گفت: نیمی از صاحبان مراکز تجاری این واقعیت را درک می کنند که درصورت از دست دادن کار خود، در آینده نزدیک نمی توانند دوباره به امور تجاری بپردازند. 

وی خاطرنشان کرد: بسیاری ممکن است ورشکسته شوند و مطابق قانون نمی توان تا سه سال پس از ورشکستگی، تجارت جدید آغاز کرد.  
گفتنی است شیوع بیماری کرونا بر وضع اقتصادی روسیه تاثیر منفی گذاشته است و میخاییل میشوستین نخست وزیر روسیه به تازگی بسته حمایتی دولت از مراکز اقتصادی این کشور را رونمایی کرد. 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =