کنترل محورهای ارتباطی شهرستان لردگان تشدید می‌شود

شهرکرد- ایرنا- فرماندار لردگان از افزایش و تشدید کنترل محورهای مواصلاتی شهرستان لردگان و خانمیرزا از روز شنبه خبر داد.

ملک محمد قربانپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و قرار داشتن شهرستان لردگان در محور ترانزیت جنوب به مرکز کشور  افزود: این امر باعث وجود عبور و مرور خودروهای پلاک‌های استان‌های دیگر در محورهای مواصلاتی این شهرستان است.

وی گفت: طرح کنترل محورهای مواصلاتی و جلوگیری از ورود خودرو و مسافران خارج از استان و شهرستان به داخل شهر و روستایی این شهرستان از روز دوم فروردین در راستای افزایش سطح سلامت و مقابله با شیوع این ویروس در دست اجراست.

به گفته وی،هم‌اکنون ۱۰ پایگاه غربالگری بیماری حاد تنفسی(کرونا) در مبادی ورودی شهرستان مستقر است ،که از ورود افراد مشکوک به کرونا به داخل شهر جلوگیری می‌کنند.

وی، با اشاره به مهمان‌نوازی مردم شهرستان و وجود طبیعت زیبا در این منطقه افزود: از هرگونه پذیرش میهمان و مسافر در اماکن گردشگری و تفریحی و همچنین مناطق گردشگری شهرستان ممانعت می‌شود.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، تاکنون ۶۶ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این استان شناسایی شده است که از این تعداد تاکنون ۹ نفر جان خود را از دست داده و ۴۷ نفر بهبود یافته‌اند.

ویروس جدید کرونا کووید ۱۹ نام دارد، این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و لغو سفرهای غیرضروری و اجتماعات، نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

شهرستان لردگان در ۱۸۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =