شمار بیماران مبتلا به کرونا در کرمان به ۱۶۱ نفر رسید

کرمان - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: هشت مورد از ۲۱ نمونه آزمایش شده بیماران مشوک به کرونا در این استان طی ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده که با احتساب آن تعداد مبتلایان به این ویروس در استان کرمان به ۱۶۱ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، "مهدی شفیعی" روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از هشت آزمایش مثبت شده بیماران کرونا در کرمان طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ مورد مرد ۲ مورد خانم و همگی متعلق به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بوده اند.

وی با اشاره به ثبت شدن یک مورد فوتی ناشی از کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان کرمان و میانسال بودن این بیمار و همچنین داشتن بیماری زمینه ای تصریح کرد: تاکنون ۱۷ بیمار به دلیل ابتلا به کرونا در استان کرمان جان خود را از دست داده اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ۲۶ بیمار حاد تنفسی در شبانه روز گذشته در بیمارستان های استان کرمان بستری شده اند که از این تعداد ۲۳ مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا هستند که از این تعداد ۲۱ مورد نمونه دریافت و آزمایش شده است.

شفیعی تاکید کرد: هزار و ۳۰۵ بیمار حاد تنفسی از ابتدای اسفندماه سال ۹۸ تاکنون در بیمارستان های استان کرمان بستری شده اند که ۷۷۴ مورد مشکوک به کرونا بوده اند.

وی ادامه داد: ۱۶۱ نفر از این تعداد به ویروس کرونا مبتلا بوده، ۱۴۰ بیمار تاکنون در بیمارستان های استان کرمان بستری شده که از این تعداد تاکنون ۶۶ مورد با حال عمومی مساعد ترخیص، ۱۷ نفر فوت کرده و ۵۷ نفر نیز در بیمارستان ها بستری و سه نفر در آی سی یو و مابقی در بخش ایزوله عفونی بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: یکی از هشت بیمار مبتلا به کرونا در این استان پرسنل درمانی است که هم اکنون در منزل تحت درمان است. وی با بیان اینکه میزان استقبال مردم از سامانه سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خوب بوده که نتیجه آن نیز سبب شده که خروجی‌های سامانه یک روند رو به رشد بستری و مبتلا را داشته باشد.

وی ادامه داد: وجود روند زیکزاکی ابتلا به کرونا در کرمان بیانگر اقدامات موثر این استان در پیشگیری از ویروس کرونا است.

شفیعی تصریح کرد: وضعیت اپیدمی ویروس در استان کرمان به ادامه روند ورود مسافر و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از دید و بازدید در ایام نوروز بستگی دارد و طی ۲ هفته آینده مشخص می‌شود تا چه اندازه در این روند موفق بوده و درست عمل کرده ایم اما امیدواریم همچنان که تاکنون در استان کرمان به صورت آرام از کنار این بیماری عبور کرده ایم، این روند ادامه داشته باشد.

وی افزود: ۲ بیمار مبتلا به کرونا در استان کرمان متعلق به سایر استان های کشور بوده اند که یک مورد از ساکنین استان های شمالی بود و اکنون بهبود یافته و مورد دیگر نیز در شهر کرمان و از ساکنان اصفهان بود که پس از بستری شدن و گذراندن ادامه دوران بیماری خود در نقاهتگاه به اصفهان فرستاده شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =