مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته‌ای که گذشت

اصفهان- ایرنا- هیچ قصوری در خصوص مقابله با کرونا قابل پذیرش نیست، مصرف آب در اصفهان از زمان شیوع کرونا ۱۵ درصد افزایش یافت و تردد در جاده‌های اصفهان ۷۳ درصد کاهش یافت از مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته‌ای که گذشت.

محدودیت یک ماهه، مرگ و میر ناشی از کرونا را کاهش می‌دهد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به شناسایی حدود ۵۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در این استان (به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل) تاکید کرد که ایجاد محدودیت‌های یک ماهه، سرعت گسترش ویروس و مرگ و میر ناشی از آن را کاهش می‌دهد.

بهروز کلیدری با اشاره به وضعیت استان اصفهان در زمینه گسترش ویروس کرونا،‌ اظهار داشت: یک ماه محدودیت در امور شهری به ویژه فعالیت اصناف به کنترل این بیماری کمک بسیاری می کند و باعث رسیدگی هرچه بهتر به بیماران بستری شده در بیمارستان‌ها می‌شود.

وی درباره اینکه این محدودیت چگونه باید باشد، توضیح داد: برخی فعالیت‌ها و اصناف با اقلام و نیازهای ضروری مردم مواجه است مانند نانوایی‌ها،‌داروخانه‌‍ها و سوپرمارکت‌ها که نباید محدودیت داشته باشند اما در سایر موارد با توجه به اینکه در هفته پایانی سال و پس از آن تعطیلات نوروز هستیم می‌توان با ایجاد محدودیت، فرصت خوبی برای کنترل بیماری ایجاد کرد.

استاندار اصفهان: هیچ قصوری در خصوص مقابله با کرونا قابل پذیرش نیست

استاندار اصفهان گفت: سلامت خط قرمز ماست و در حفظ آن هیچ کوتاهی نمی‌کنیم و هیچ قصوری هم در خصوص مقابله با کرونا قابل پذیرش نیست.

عباس رضایی به صورت ویدئو کنفرانس با خبرنگاران با اشاره به برگزاری ۱۲ جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا  و جلسات کمیته های هفت گانه این ستاد، افزود: تا کنون بیش از ۱۰۰ مصوبه در این ستاد در حوزه های مختلف درمانی، بهداشتی، پشتیبانی، انتظامی، رسانه ای و سایر کمیته ها گرفته شده است.

وی با اشاره به ضرورت کاهش مراجعات به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها،  اظهارداشت: در راستای کاهش مراجعه به بیمارستان ها اولین کار راه انداری خط ۳۱۱۳ بوده است.

۲۶ مدیرخاطی کانال‌های شبکه‌های اجتماعی در اصفهان به دستگاه قضایی معرفی شدند

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: ۲۶ مدیر سایت و کانال‌های شایعه پراکن شبکه‌های اجتماعی مرتبط با شیوع بیماری کرونا با تلاش پلیس فتا در این استان به دستگاه قضایی معرفی شدند.

سردار مهدی معصوم بیگی افزود : از ابتدای مطرح شدن بحث کرونا تاکنون ۲۶ پرونده ویژه مدیران کانال‌های فضای مجازی که نسبت به تولید و انتشار اخبار کذب و شایعات و تشویش اذهان عمومی مبادرت می کردند تشکیل شده است.

وی ادامه داد: در همین‌خصوص ۸۵۰ خبر کذب از فضای مجازی حذف یا مسدود شدو در ۵۷ مورد نیز به مدیران سایت‌ها و کانال‌های خاطی تذکر داده شده است.

مردم اصفهان ۱۲۰ میلیارد ریال در جشن نیکوکاری کمک کردند

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان گفت: مردم نوعدوست این استان در جشن نیکوکاری امسال بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند.

حمیدرضا طاهری اظهار داشت: این میزان کمک مردم استان اصفهان به نیازمندان استان  شامل هدایای نقدی و غیرنقدی بوده است.

وی با بیان اینکه جشن نیکوکاری امسال با وجود همه محدودیت‌های بهداشتی به دلیل شیوع ویروس کرونا با حضور و مشارکت اقشار مختلف مردم برگزار شد بیان کرد: ۳۰ میلیارد ریال از کمک مردم اصفهان به نیازمندان این استان نقدی و ۹۰ میلیارد ریال مابقی نیز غیرنقدی و شامل پوشاک، سبد غذایی و انواع لوازم خانه بوده است.

کاشان هنوز آماده مقابله با کرونا نیست

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کاشان از نظر تراکم جمعیت و شلوغی خیابان‌ها و خرید کردن هنوز شهر مقابله با کرونا نیست.

ایرج حریرچی در بازدید از کاشان به خبرنگاران بیان کرد: متاسفانه کاشان یکی از شهرهایی است که میزان عفونت کرونا در آن قابل توجه بوده و عاجزانه از مردم خواهش می‌کنم که دقت کنند، مهمترین روش مقابله با این بیماری در ۲ روش خلاصه می‌شود که یکی جداسازی بیماران و دوم، به حداقل رساندن تماس مردم با همدیگر است.

وی تصریح کرد: کسانی که هیچ علامت و بیماری ندارند و به طور کامل احساس سلامت می‌کنند هم با همدیگر تماس‌شان به حداقل برسد تا اگر کسی مبتلا بود، خانواده خود و دیگران را مبتلا نکند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی: دوره بحرانی اپیدمی کرونا را در اصفهان پیش‌رو داریم

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: دوره بحرانی و کلیدی اپیدمی ویروس کرونا کووید-۱۹ را پیش‌رو داریم و در صورت همراهی نکردن مردم بزودی مجبور خواهیم شد هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستان‌های الزهرا و شریعتی را به بیماران مبتلا به کرونا تخصیص دهیم .

طاهره چنگیز در نشست اطلاع‌رسانی در خصوص بیماری کرونا در سالن این دانشگاه  به همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا در بیشتر مناطق جهان اشاره کرد و افزود : مطابق شیب منحنی شیوع در استان، افزایش سرعت گسترش اپیدمی را پیش رو داریم و هرچقدر تجمع، تردد و حضور در فضای‌های مختلف را کاهش دهیم، احتمال سرایت ویروس کمتر می‌شود.

وی اظهارداشت: برای مقابله با ویروس کرونا کووید-۱۹ همراهی همه مردم مورد نیاز است ولی بسیاری از مردم هنوز این ویروس را جدی نگرفته اند و اگر همراهی مردم نباشد بزودی مجبور خواهیم شد  ۶۰۰ تخت بیمارستان الزهرا و ۱۰۰۰ تخت از بیمارستان شریعتی را به این بیماران تخصیص دهیم.

نیروهای تب‌سنج در همه مبادی ورودی و خروجی اصفهان مستقر می‌شوند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: در راستای اقدامات پیشگیرانه و با هدف مقابله با ویروس کرونا، نیروهای تب‌سنج در ۲۷ مبادی ورودی و خروجی استان مستقر می‌شوند.

داریوش کریمی با بیان‌اینکه این طرح بصورت رسمی از فردا آغاز خواهد شد، افزود: اولویت ما در اجرای این طرح، تب‌سنجی و غربالگری خودروهای غیراصفهانی و مربوط به استان های دیگر است.

وی با بیان کرد: امکان تب‌سنجی و غربالگری همه خودروها وجود ندارد و سیاست ما هم این نیست که ورودی‌های استان قفل شود و مردم به زحمت بیفتند.

کرونا جان زن باردار اصفهانی را گرفت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به فوت ۶۳ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این استان (به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل)، گفت: یک بانوی ۳۴ ساله باردار نیز بر اثر این بیماری جان باخت.

آرش نجیمی افزود: این زن در ماه سوم بارداری قرار داشت و  ۱۳ اسفند امسال به دلیل ابتلا به کرونا در یکی از بیمارستان های کلانشهر اصفهان بستری شد.

وی با بیان اینکه این زن باردار یک فرزند دیگر هم داشت، خاطرنشان کرد: او ۲۶ اسفند در یکی از بیمارستان های تامین اجتماعی اصفهان جان باخت.

چهارشنبه‌سوری امسال اصفهان فقط ۲ مصدوم داشت

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: در چهارشنبه سوری امسال این استان فقط یک مورد حادثه در فولادشهر داشتیم که ۲ نوجوان آسیب دیدند.

غفور راستین افزود: در این حادثه ترقه در دستان ۲ پسر ۱۶ ساله منفجر و موجب سوختگی دستانشان شده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ حادثه ای در شهر اصفهان و سایر شهرستان‌های استان از مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان امدادخواهی نشد، از همکاری مردم با اورژانس ۱۱۵ به منظور کاهش بار ماموریت‌های این نهاد امدادی در زمان خدمت‌رسانی برای انتقال افراد مشکوک به کرونا قدردانی کرد.

مصرف آب در اصفهان از زمان شیوع کرونا ۱۵ درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان گفت: مصرف آب بخش شرب و بهداشت این استان از زمان شیوع ویروس کرونا و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش داشته است.

هاشم امینی اظهارداشت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون مصرف آب در این خطه به دلیل توصیه مسوولان پزشکی و درمانی به شستشوی مداوم دست‌ها و سطوح بیشتر شده است که می‌طلبد با درایت و توجه افزون‌تر، مصرف بهینه از سوی همگان رعایت شود.

وی ادامه داد: آب از جمله اصلی‌ترین موادی است که برای ضدعفونی استفاده می‌شود و در کنار بهره گیری از آن برای کاهش شیوع باید صرفه جویی را در دستور کار قرار دهیم، زیرا منابع آبی محدود و مصارف نامحدود است.

مصرف اینترنت در استان اصفهان چهار برابر شد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اصفهان با اشاره به افزایش چهار برابری مصرف اینترنت در این استان در ۲ هفته گذشته، گفت: ما از نظر پهنای باند اینترنت کمبودی نداریم و فقط میزان تقاضا برای استفاده از شبکه افزایش یافت.

جعفر مطلب‌زاده افزود: از حدود ۲ هفته گذشته و بهویژه پس از تخصیص ۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان از سوی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات به کاربران اینترنت ثابت، مصرف اینترنت در این استان تا چهار برابر افزایش یافت و همین امر منجر به ایجاد ترافیک سنگین روی سیستمهای مخابراتی و شبکه دسترسی شد.

کودک ۳ ساله سمیرمی کرونا گرفت

سمیرم، اصفهان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم از مبتلا شدن یک دختر سه ساله این شهرستان به بیماری کووید ۱۹ خبر داد.

علی اصغر صبوحی افزود : با ثبت این مورد کم سن و سال، ۱۱ نفر تا امروز در سمیرم کرونایی شدند و یک نفر بهبود یافته است.

وی تصریح کرد: بخش مهمی از ابتلا به این بیماری ناشناخته به دلیل بی توجهی برخی خانواده ها به توصیه ها و هشدارهای کرونایی است که متاسفانه جدی گرفته نمی شوند.

جامعه ارامنه اصفهان خواهان همبستگی ملی برای ماندن در خانه هستند

رییس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران گفت: جامعه ارامنه استان اصفهان خواهان همبستگی ملی برای ماندن مردم در خانه و سفر نکردن در ایام نوروز به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در کشور هستند.

واروژ میناسیان با تبریک فرا رسیدن سال جدید و نوروز ۹۹ در گفت و گو با ایرنا افزود: مسوولان از مردم خواستهاند تا به منظور مقابله با بیماری کرونا و شکست آن در خانههای خود بمانند و در تعطیلات نوروز سفر نکنند و جامعه ارامنه همراه با سایر هموطنان به این توصیه ها عمل می کنند و خواهان همکاری بیشتر مردم در این زمینه هستند.

وی با تاکید بر اینکه عمل نکردن به این توصیه ها، مشکلات را در این روزها چند برابر میکند، اظهارداشت: ما باید توجه داشته باشیم که نیروهای کادر درمانی و پرستاری در کشور آنقدر زیاد نیستند که در صورت شیوع بیشتر این بیماری بتوانند به همه کمک کنند و خدمات رسانی مطلوبی داشته باشند بنابراین باید خودمان با رعایت توصیه ها و نکات بهداشتی، وضعیت را بهتر کنیم.

استاندار: تاکنون از ورود ۶۷۲ نفر دارای علائم بیماری کرونا به اصفهان ممانعت شد

استاندار اصفهان با اشاره به نقش مهم پایش جاده‌ای در خصوص شناسایی مبتلایان کرونا گفت: طی چند روز فعالیت این ایستگاههای پایش از ورود ۶۷۲ فرد دارای علائم این بیماری به استان ممانعت شده است.

عباس رضایی در بازدید از ایستگاه سلامت و غربالگری محور شمال اصفهان با تاکید بر این که افراد دارای علائم بیماری کرونا به هیچ وجه اجازه ورود به این استان را  ندارند، افزود: مراکز غربالگری با هیچ کس از هر استان و هر قشر و هر طبقه ای که باشد، تعارفی ندارند و با جدیت و قاطعیت فعالیت خود را دنبال می کنند.

استاندار اصفهان اظهارداشت : افرادی که به سمت اصفهان حرکت می کنند مطلع باشند که در صورت ابتلا یا داشتن علائم بیماری کرونا نه تنها خود بلکه به همراه خانواده ۱۴ روز در قرنطینه نگهداری خواهند شد.

تردد در جاده‌های اصفهان ۷۳ درصد کاهش یافت

رییس پلیس راه اصفهان گفت: تردد در جاده‌های اصلی و محورهای این استان در نخستین روز عید نوروز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۳ درصد کاهش یافته است.

سرهنگ حسین پورقیصری با بیان اینکه این آمارها بر اساس بررسی دستگاه‌های تردد شمار جاده‌های استان بدست آمد، اظهارداشت: این حجم از کاهش میزان تردد در جاده‌ها نشان می‌دهد مردم این استان کمر همت را برای شکست ویروس جدید کرونا بسته و برای پیشگیری از شیوع آن  سفرهای نوروزی خود را لغو کرده‌اند. 

وی با بیان اینکه برای مهار کرونا لازم است ترددها صد در صد کاهش یابد از هموطنان خواست با هدف پیشگیری از شیوع ویروس این بیماری از سفرهای غیرضروری خودداری کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =