سهم ارتش برای مقابله با کرونا همراهی بهداشت و درمان و یاری مردم است

قصرشیرین- ایرنا- فرمانده تیپ ٧١ مکانیزه هجومی ارتش پادگان ابوذر سرپل ذهاب گفت: نیروهای ارتشی در مواقع بحران، همواره مردم را یاری و کمک می‌کنند و اکنون نیز در راستای مقابله با ویروس کرونا برای یاری مردم شهرستان، بهداشت و درمان سرپل ذهاب را همراهی می‌کنند.

 سرهنگ جلیل شاطری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس رهنمودهای فرمانده معظم کل قوا و تدابیر فرماندهی نزاجا در اجرای طرح مردم یاری و هم افزایی با سایر نهادها و ارگان های نظامی و باتوجه به ظرفیت ها و امکانات تیپ ۷۱ ارتش، این یگان برای مقابله با شیوع بیماری کرونا وارد عمل شده است.

وی اظهار داشت:کارکنان متخصص تیپ ۷۱ پادگان ابوذر ارتش در ورودی شهر برای غربالگری سلامت و تب  سنجی مسافران مستقر شده اند.

فرمانده تیپ ۷۱ پادگان ابوذر سرپل ذهاب گفت:نیروهای متخصص گروهان جنگ نوین با استفاده از تجهیزات تخصصی خود در چند نوبت محلات مختلف شهر را گندزدایی و ضدعفونی کردند.

سرهنگ شاطری افزود: به مردم شهرستان اطمینان می دهیم که ارتش تا ریشه کن شدن کامل بیماری کرونا در کنار مردم خواهد بود .

او ادامه داد: بیماری کرونا با تلاش مسوولین ، همت یگانهای نظامی و مشارکت مردم از شهرستان ریشه کن می شود و از مردم می خواهیم در منازل خود بمانند.

وی اضافه کرد: ما آمادگی داریم که در شهرستان های سرپل ذهاب ، قصرشیرین و گیلانغرب به مردم خدمت کنیم.

رییس مرکز بهداشت کرمانشاه با بیان اینکه اکنون ۱۰۸ نفر بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: بر اساس آمار تاکنون ۷۴ نفر در شهرستان کرمانشاه، ۱۲ نفر در اسلام آبادغرب، ۳۲ نفر در سنقر، ۱۹ نفر در کنگاور، پنج نفر در هرسین، سه نفر در صحنه، هشت نفر گیلانغرب، سه نفر در جوانرود، چهار نفر در پاوه و سه نفر در سرپل ذهاب به کرونا مبتلا شده‌اند.