شمار مسافرت ها به لرستان ۸۰ درصد کاهش داشته است

خرم‌آباد - ایرنا -استاندار لرستان گفت: براساس آمار دستگاه های تردد شمار مسافرت ها به استان در روزهای ۲۸، ۲۹ اسفند گذشته و اول فروردین امسال نسبت به سال قبل کاهش ۸۰ درصدی داشته و مقصد ۲۰ درصد مابقی نیز مشخص نیست.

سید موسی خادمی روز شنبه در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ریاست رییس جمهوری با استانداران کشور بیان کرد: تصمیم در خصوص نحوه بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزشی، تهیه و توزیع مواد بهداشتی مورد نیاز و تعطیلی بازارهای غیر ضروری تا ۱۳ فروردین موضوعاتی بود که موردتاکید بود .

وی  اظهار داشت: غربالگری در سطح ملی از دیگر مباحث مطرح شده بود که لرستان در خصوص اجرای آن جزو استانهای پیشگام و موفق می باشد و رتبه دوم کشور را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

وی با تاکید بر لزوم در خانه ماندن مردم، افزود: بر اساس آمار دستگاه های تردد شمار مسافرت ها به استان در روزهای ۲۸، ۲۹ اسفند گذشته و اول فروردین امسال نسبت به سال قبل کاهش ۸۰ درصدی داشته و مقصد ۲۰ درصد مابقی نیز مشخص نیست، ممکن است مسافر نوروزی بوده و به صورت عبوری از استان گذر کرده باشند، از این رو دغدغه اصلی رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل ها توسط خود مردم است که ضروری است هم استانی های عزیز به این موضوع اهتمام ویژه داشته باشند.

استاندار لرستان در ادامه به نقل از دکتر روحانی گفت: تصمیمات در خصوص بسته شدن خروجی شهرها صرفاً از طریق ستاد ملی گرفته می شود نه استانی و سایر اعضای ستاد و استانداران ملزم به اجرای آن هستند .

خادمی  با تاکید بر این نکته که هیچ خدماتی به مسافران ارائه نخواهد شد، تصریح کرد: کنترل تردد در ورودی‌ها و خروجی های استان طبق دستورالعمل ملی در حال انجام است که تا کنون با چند مورد مشکوک مواجه شده ایم و این افراد برای درمان به مراکز بهداشتی معرفی شده اند .

استاندار لرستان افزود: اقدامات انجام شده روند مثبتی داشته است که امیدواریم با رعایت نکات بهداشتی از طرف مردم و قطع زنجیره انتقال شاهد پایان کار این ویروس در استان و کشور باشیم .

 تاکنون ۴۴۳ نفر در لرستان به بیماری کرونا مبتلا شدند، ۹۰ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند و تاکنون ۷۰ نفر از بیمارستان ترخیص، و ۲۳۵ نفر در منازل تحت مراقبت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =