۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۳
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83722840
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

روسیه به ۱۳ کشور کیت های تشخیص بیماری کرونا داد

مسکو - ایرنا - سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه مسئول امور پیشگیری از بیماریهای عفونی در روسیه از تحویل کیت های تشخیص بیماری کرونا به ۱۳ کشور خبر داد.

سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه (روس پاترب نادزور) روز شنبه در گزارشی اعلام کرد: کیت های تشخیص بیماری کرونا در راستای کمک به کشورهای شریک روسیه در مبارزه با کرونا تحویل شده است.

بر اساس این گزارش، کیت های تشخیص کرونا که در مرکز پژوهش های علمی «وکتور» وابسته به سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه ساخته شده است به ۱۳ کشور تحویل شد.

این کشورها شامل اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا و تعدادی از اعضای جامعه کشورهای همسود، ایران، مغولستان و کره شمالی می شود.

 کیت های تحویل شده امکان ۱۰۰ هزار تست را فراهم می کند. 

اتحادیه اقتصادی اوراسیا از روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، ارمنستان و بلاروس تشکیل شده است.

جامعه کشورهای همسود نیز ۱۱ کشور شامل روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، اوکراین، مولداوی، ارمنستان و جمهوری آذربایجان را شامل می شود.  

 در گزارش سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه گفته شده است که با کیت های تحویل شده، بیماری کرونا در ارمنستان، بلاروس، قرقیزستان و ازبکستان تشخیص داده شده است. 

انتظار می رود که روسیه کیت های تشخیص کرونا به مصر، صربستان و ونزوئلا تحویل دهد. 

 گفتنی است سفیر ایران روز ۲۰ اسفند ماه سال ۹۸  اعلام کرد که دولت روسیه ۵۰۰ کیت تشخیص ویروس کرونا با امکان ۵۰ هزار تست به نماینده سفارت ایران اهدا کرد.

کاظم جلالی با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: تجهیزات ارایه شده بدون فوت وقت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن راهی ایران خواهد شد تا در اختیار نیروهایی که در خط مقدم مقابله با این ویروس قرار دارند، برسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =