۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 1272
کد خبر: 83722837
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ بیمار کرونایی از بیمارستان سردشت ترخیص شدند

مهاباد - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: ۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونا امروز از بیمارستان سردشت ترخیص شدند تا تعداد افراد ترخیص شده در این شهرستان به عدد ٦ برسد.

دکتر روژان قادری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: این ۲ بیمار شامل یک مرد ۳۷ ساله و یک زن ٦۳ ساله هستند که با حال عمومی خوب ترخیص شدند و جهت ادامه مراقبت‌های لازم توسط مراقبان سلامت در منزل تحت نظر و قرنطینه قرار گرفتند.

وی بیان کرد: تا به این لحظه ۳٦ مورد مشکوک به کرونا در بیمارستان سردشت پذیرش و از ۲٥ بیمار از این تعداد نمونه‌گیری شده است؛ بر اساس نتیجه آزمایش‌ها کرونای ۹ نفر از آنان مثبت و ۱۱ بیمار دیگر منفی بوده و جواب پنج مورد نیز هنوز واصل نشده است.

وی با اشاره به اینکه هشت نفر هم‌اکنون در بیمارستان بستری هستند، اظهار کرد: از آمار کلی ۳٦ نفر مشکوک تا به این لحظه ۲٦ نفر با حال عمومی خوب ترخیص و در منزل زیر نظر مراقبان سلامت هستند.

قادری ضمن اشاره به احتمال افزایش تعداد بیماران مشکوک مبتلا به کرونا، از شهروندان درخواست کرد: با پیوستن به پویش ۲۹۱۴ و ماندن در منزل تا ۱۴ فروردین ماه، در زمینه قطع زنجیره این بیماری واگیر مشارکت جدی داشته باشند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده از جمله ماندن خانه می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =