تشدید نگرانی ها از شیوع کرونا در گیلان ،طرح تعطیلی بازارها کامل اجرا می شود

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت : تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی مراکز تجاری و خرید، پاساژها ، بازارچه ها و مراکز تجمع تجاری تا نیمه فروردین ماه با مدیریت فرمانداران و همکاری بازاریان و مردم در راستای پیشگیری از شیوع کرونا در استان به بهترین شکل اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان ارسلان زارع روز شنبه پس از جلسه ویدئوکنفرانس ستاد ملی مبارزه با کرونا که به ریاست رئیس جمهوری برگزار شد،   با اشاره به شلوغی بازارها و خیابان‌ها بویژه در روزهای پایانی سال ، هشدار داد که رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی از سوی مردم نگرانی‌ها در مورد شیوع ویروس کرونا را تشدید می‌کند.

وی با تأکید بر ضرورت اجرایی شدن مصوبات و تصمیمات ستاد ملی اظهار داشت : پیشتر در مورد ساعت فعالیت پاساژها و مراکز تجاری در ستاد استانی تصمیم گیری شده بود و مردم و بازاریان همکاری های خوبی داشتند ولی در برخی شهرها از جمله رشت، تعطیلی های بازار و مراکز تجمع حداقلی بود.
وی افزود : اکنون که ستاد ملی تصمیم به تعطیلی مراکز تجاری و خرید، پاساژها ، بازارچه ها و مراکز تجمع تجاری تا نیمه فروردین ماه گرفته ، باید این تصمیم کامل اجرا شود ضمن آنکه مراکز عرضه آذوقه و اقلام روزمره مردم و داروخانه ها همچنان باز هستند و تعطیلی ندارند.
استاندار گیلان با اشاره به گزارش های ارائه شده از تردد مسافران نوروزی طی سه روز منتهی به پایان سال و نیز آغاز سال جدید خاطرنشان کرد: میانگین این ترددها و مسافرت ها در سراسر کشور ۵۰ درصد مدت مشابه قبل بود که عنوان شد استان های شمالی کاهش بیشتری نسبت به میانگین کشوری داشته اند ولی باید مردم، همچنان توصیه های بهداشتی کارشناسان را جدی بگیرند.
به گفته زارع، بسیاری از هم استانی ها دید و بازدیدهای نوروزی را به حداقل رسانده و از طریق تلفن و فضای مجازی به بستگان و دوستان خود تبریک گفته اند ولی تعدادی نیز با بی توجهی به توصیه ها و سلامت خود و سایر مردم، در خیابان ها به خصوص بازارها حضور یافته اند.

طی ۱۰ روز آینده احتمال افزایش قابل توجه مبتلایان جدید در گیلان 

وی گفت: این رفت و آمدها به ویژه طی دو روز آخر سال در شهرهای استان بویژه در مرکز استان و در بازارها ، زمینه ساز بروز نگرانی ها در مورد انتقال این ویروس شده که ممکن است طی ۱۰ روز آینده خود را نشان دهد.
استاندار گیلان یادآور شد: انتظار داریم از این پس و تا پانزدهم فروردین ماه ، هم استانی ها همچنان در منزل بمانند و جز به اضطرار از خانه خارج نشوند و خودمراقبتی و دیگر مراقبتی را مورد ملاحظه قرار دهند.
وی در پایان بر لزوم توجه به ادامه ضدعفونی کردن و گندزدایی محیط های جغرافیایی از سوی شهرداری ها ، دهیاری ها و نیروهای نظامی سپاه و ارتش تأکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =