آمار بیماران کرونایی در استان سمنان تغییری نداشت

سمنان- ایرنا- کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: از ظهر دیروز ۹۶۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر رسید،تعداد مبتلایان استان در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به روز پیشین خود تغییری نداشت.

علیرضا رییسی معاون وزیر بهداشت در آخرین گزارش خود تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان سمنان را ۶۴۵ نفر عنوان کرده بود که این تعداد در حال حاضر تغییری پیدا نکرد.

تا به حال در کشور یکهزار و ۵۵۶ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۷ هزار و ۶۳۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کاهش آمار مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته نشان می دهد مردم قرنطینه و پویش «در خانه بمانیم» را به صورت جدی تر دنبال کرده اند و گزارش میدانی خبرنگاران ایرنا حاکیست تردد شهروندان در سطح شهر سمنان طی روزهای اخیر کاهش بیشتری داشته است.

نوید دانایی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اخیرا ضمن هشدار نسبت به موج سوم شیوع ویروس کرونا در هفته های اول و دوم نوروز ۹۹ از هم استانی ها خواسته بود در خانه بمانند، دید و بازدید عید را تعطیل کرده و به مسافرت نروند.

مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از نیمه اسفند گذشته آمار دقیق تعداد مبتلایان، بهبودیافتگان و فوتی های کرونا را اطلاع رسانی نمی کنند، شنبه ۱۷ اسفند از سوی این ۲ دانشگاه عنوان شد که از وزارت بهداشت دستور گرفته‌اند تا هیچ گونه اطلاع رسانی در مورد آمارها نداشته باشند.

طبق آخرین آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت، استان سمنان در شاخص نسبتِ مبتلایان به کل جمعیت، در رتبه اول کشور قرار دارد.

ضدعفونی کردن شهرهای استان سمنان و حتی تعدادی از روستاها توسط نیروهای شهرداری، سپاه و گروه های مردمی هم چنین کنترل ورود و خروج با شهرها با تب سنجی و غربالگری از برنامه های مهمی است که این روزها شهروندان شاهد اجرای آن در مبارزه با کرونا هستند.

مدارس و دانشگاه های این استان نیز به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا پایان سال جاری تعطیل شده است.شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =