تدابیر لازم برای مقابله با سیل احتمالی در فارس پیش‌بینی شده است

شیراز- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با بیان اینکه از امروز یک سامانه بارشی قوی وارد استان شده که احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد، گفت: تدابیر لازم برای مقابله با سیل احتمالی پیش بینی شده است.

محمود رضایی، شنبه دوم فروردین ۹۹ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان فارس یک سامانه بارشی که بسیار فعال است از امروز وارد استان شده و بارش شدید همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و تگرگ را در مناطق مستعد به دنبال دارد و به طور طبیعی از امروز دمای هوا کاهش پیدا می کند.
وی ادامه داد: امروز در کل استان فارس به خصوص در نیمه غربی و جنوبی استان بارش های شدیدی شاهد خواهیم بود که پیش بینی شده است بین ۳۰ تا ۵۰ میلیمتر در نیمه غربی و نیمه جنوبی بارندگی داشته باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: فردا یکشنبه نیز کل استان به ویژه نیمه شمالی تحت تاثیر سامانه بارشی قرار می گیرد که احتمال بارندگی تا ۷۰ میلیمتر نیز پیش بینی می شود.
رضایی افزود: در روز دوشنبه هفته جاری نیز بارش ها در سراسر استان به صورت پراکنده خواهد بود و میزان بارش به شدت افت می کند.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود امروز و فردا آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، بحث صاعقه و لغزندگی جاده‌ها را داشته باشیم.
معاون استاندار فارس گفت: همچنین امکان اختلال در تردد در برخی از محورهای مواصلاتی استان وجود دارد.
رضایی از مردم استان خواست اطلاعات لازم را از ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران فارس و رسانه‌های رسمی استان دریافت کنند و گفت: دستگاه های مرتبط با این موضوع و عضو ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان به اتفاق فرمانداران، شهرداران و دهیاران استان باید این روزها کاملا مراقبت کنند تا مانع بروز هر اتفاق شوند.
وی افزود: لازم است در ترددهای جاده‌ای مراقبت‌های لازم صورت بگیرد و عشایر نیز از چرای دام در مناطق مستعد سیلاب و رعد و برق اجتناب کنند.
وی ادامه داد: سازمان جهاد کشاورزی استان نیز باید اطلاع رسانی و هشدار را به کشاورزان بدهد تا تمهیدات لازم برای کاهش خسارت به محصولات کشاورزی به خصوص از طرف  کشاورزان صورت بگیرد.
 معاون استاندار فارس گفت: نیروهای امدادی، راهداری ،پلیس راه ،راهور و عوامل مردمی نیز در دو سه روز آینده فعال هستند تا مشکلی پیش نیاید.

ورود مسافران به استان فارس به شدت کاهش یافته است
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در ادامه با اشاره به میزان تردد در جاده های ورودی استان گفت:به طور کلی میزان ترددها به استان فارس به شدت کاهش پیدا کرده است و در بازدیدی که امروز از ورودی های شهر شیراز داشتم کاهش تردد ها کاملا مشهود بود.
رضایی افزود: در تمام ورودی های استان، میزان تردد به استان بیش از ۶۰ درصد کاهش یافته است و مابقی ترددها نیز مردم خود استان یا مردم شهرستان‌های مرزی با استان فارس هستند که به خاطر مراودات قبلی نیز با استان در رفت و آمد بودند.
وی ادامه داد: برخی از خودروهایی که وارد استان می شوند، عمدتا کامیون ها هستند و مسئولیت حمل کالا را بر عهده دارند.
وی اضافه کرد: همه کارخانه ها و بخش های تولیدی استان برای انتقال مواد اولیه و وارد کردن اقلام مورد نیاز رفت و آمدهایی دارند که وضعیت سلامت آنان کاملا کنترل می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: معمولا کسانی که به قصد سفر به استان فارس وارد می شوند بسیار اندک هستند و همین افراد اندک نیز کنترل های لازم در مبادی ورودی استان صورت می گیرد و افراد مشکوک به مراکز بهداشتی و درمانی هدایت می شوند یا به مناطق خودشان بازمی‌گردند.
رضایی افزود: تمام ورودی های استان فارس به منظور پیشگیری از ورود ویروس کرونا  تحت کنترل کامل است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =