شمار مبتلایان کرونا در خراسان شمالی به ۱۳۹ نفر رسید

بجنورد- ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: تا ظهر روز شنبه، دوم فروردین، ۱۳۹ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که یک نفر نسبت به دیروز افزایش یافته است.

دکتر سیداحمد هاشمی روز شنبه اظهار داشت: شمار جان باختگان ناشی از این بیماری که تا دیروز به ۱۴ نفر رسیده بود تغییری نکرده است.

وی با اشاره به آغاز تعطیلات نوروزی اظهار داشت: انجام دید و بازدیدهای هرساله در نوروز امسال باعث گسترش شدید ویروس کرونا می شود، لذا قرنطیه خانگی موثرترین راه برای قطع کردن زنجیره انتقال این ویروس است.
وی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان ها نیز گفت: با تایید آزمایش ۲ نفر دیگر در بجنورد، تعداد مبتلایان این شهرستان به ۷۶ نفر رسیده است و در شهرستان مانه و سملقان نیز به علت اعزام یکی از مبتلایان به استان محل سکونت خود، آمار مبتلایان به ۹ نفر کاهش یافت اما در دیگر مناطق تغییری در آمار مبتلایان نداشته ایم. ️
دکتر هاشمی تاکید کرد: اگر مردم جان خود و عزیزانشان برایشان اهمیت دارد و می خواهند گردش این ویروس مرموز در جامعه قطع شود، باید در خانه مانده و از منزل خود خارج نشوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =