هیچ مسافری در کهگیلویه و بویراحمد اسکان داده نشد 

یاسوج- ایرنا- سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ۲۵ اسفند تا امروز (دوم فرودین ۹۹) در بازدید های نظارتی کارشناسان این اداره کل هیچ گونه اسکان مسافری در مکان های گردشگری استان مشاهده نشده است.

مجید صفایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ایام عید هیچ مسافری در مراکز اسکان و مکان های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد پذیرش نخواهند شد.

وی افزود: این تصمیم مهم به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گرفته شده که بر اساس آن پذیرش هیچ گونه مسافری در کهگیلویه و بویراحمد تا پایان شکست این بیماری وجود ندارد.

سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تیم های نظارت این اداره کل بصورت شبانه روزی در حال بازدید از مکان های گردشگری استان هستند.

صفایی ابراز داشت: در این ایام هیچ گونه خدماتی در هتل ها، مهمانپذیرها، خانه های مسافر و اماکن گردشگری برای مسافران صورت نمی گرد و زدن چادر و کمپ در محیط های شهری نیز ممنوع اعلام شده است.

وی عنوان کرد: با توجه تعطیلی تمام مراکز اقامتی، خدماتی و رفاهی در استان، از مسافران خواست که تا اطلاع ثانوی مسافران از سفر به کهگیلویه و بویراحمد خودداری کنند.

صفایی ابراز داشت: طبق گزارش های مردمی عده ای افراد سودجو به دنبال پذیرش مسافر در مراکز و خانه مسافر های غیر مجاز هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این افراد از دام قانون در امان نخواهند بود زیرا که تیم بازرسی این اداره کل در قالب سه تیم ۱۵ نفره بصورت شبانه روزی در حال بازدید، سرکشی از اماکن به منظور رعایت حفظ سلامتی شهروندان هستند.

وی از هم استانی ها خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را جهت بررسی و حفظ سلامت افراد جامعه به این اداره کل گزارش دهند.

صفایی تاکید کرد: شماره های تماس ۰۷۴۳۳۳۳۶۴۷۷ و ۰۹۱۲۸۹۸۷۹۲۳-۰۹۱۷۳۴۱۰۷۰۴ در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان ها آماده دریافت گزارش های مردمی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پس از شکست این ویروس،در  زمان مناسب با برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها زمینه حضور مسافران و گردشگران را در استان فراهم خواهیم کرد.

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۵۰ جاذبه طبیعی، اقلیم چهارفصل، مکان‌ های تاریخی، ویژگی‌ های مردم شناسی و آداب و رسوم گوناگون به عنوان یکی از مقاصد گردشگری کشور آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی در ایام مختلف سال است.

بر اساس آمارها کهگیلویه و بویراحمد سالانه پذیرای بیش از سه میلیون نفر گردشگر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =