ابتلا به کرونا در یزد با ۵۲ مورد جدید به ۶۴۱ نفر رسید

یزد- ایرنا- سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۱ نفر در استان به این ویروس مبتلا شدند که از این تعداد ۵۲ نفر مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است.

بنا بر اعلام روزشنبه وزارت بهداشت ،یزد با توجه به تعداد مبتلایان به کرونا از لحاظ جمعیت ( یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر) چهارمین استان آلوده کشور به این ویروس اعلام شد، بهتر است مردم در خانه های خود بمانند و  هموطنان ما هم از سایر استان ها به این منطقه سفر نکنند، تا به کرونا مبتلا نشوند. 

ایراهیم سلمانی بعداز ظهر شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت هزار و ٩٧٤ نفر با علایم تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری شدند که از این تعداد، هزار و ٧١ نفر(۵۴ درصد) پس از بهبودی ترخیص شدند.

وی ادامه داد: از مجموع افراد بستری نمونه هزار و ٢٦٤  نفر تهیه و برای تایید نهایی به آزمایشگاه ارسال شد که نتیجه آزمایش  ۶۴۱ نفر به کرونا مثبت قطعی اعلام شد.

این مسوول اظهار کرد: تاکنون ۵۹ نفر در استان یزد بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند که از این تعداد ۲ نفر مربوط به شبانه روز گذشته( ظهرجمعه) است .

سلمانی به آغاز سال جدید اشاره کرد و از  مردم خواست برای پیشگیری از کرونا از دید و بازدیدهای عید و سفرهای نوروزی صرف‌نظر کنند و در خانه های خود بمانند.

همچنین  به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، همکاران حوزه بهداشت استان برای سلامتی مردم از جانشان دریغ نمی‌کنند، بهترین قدردانی از آنها همکاری ، رعایت بهداشت و ماندن در خانه‌هاست تا هم از جان خویش مراقبت کنند و هم از خستگی مدافعان سلامت بکاهند.

دکتر محمدرضا میرجلیلی در پیامی به مناسب آغاز سال جدید نوشت: بی‌شک گذران ایام نوروز در خانه‌ها، پرهیز از دید و بازدید و میهمانی‌ها، خودداری از سفر و جابه جایی‌ غیرضروری شهری تنها راه تضمین آینده‌ است که هر یک از ما برای خود و خانواده ترسیم کرده‌ایم.

همچنین آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی امام جمعه یزد در پیامی تاکید کرد: مردم برای حفظ سلامتی خود و دیگر هموطنان در منزل بمانند و تابع مقررات باشند و  وظیفه ما نسبت به زحمت نیروهای درمانی استان، رعایت مسائل بهداشتی و اجتناب از سفرهای غیرضروری است.

همچنین تمامی واحدهای صنفی استان به جز توزیع کنندگان کالاهای اساسی با تصویب ستاد مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در استان یزد تا ۱۵ فروردین تعطیل شد.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت روند بیماری در ۱۳ استان کشور رو به کاهش است و در صورت رعایت موارد بهداشتی از جمله ماندن در منزل، پرهیز از سفر  و شستن مرتب دست و صورت با آب صابون  و خودداری از حضور در مراکز پرتجمع می توان ظرف ۲ هفته آینده بیماری را کنترل کرد و در صورت بی توجهی شاهد پیک و اوج بیماری خواهیم بود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =