۷۸ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در شاهرود از مراکز درمانی مرخص شدند

شاهرود- ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از ترخیص ۲۲۰ تن از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهر خبر داد .

رضا چمن روز یکشنبه با بیان اینکه در ۲ روز گذشته پاسخ نمونه‌های استان سمنان از انستیتو پاستور و وزارت بهداشت دریافت نشده ، افزود: از ابتدای اسفند ۹۸ تاکنون در مجموع یکهزارو ۱۹۰ تن  با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی مراجعه داشتند که   ۶۹۶ تن بستری و به تدریج بیشتر آن ها ترخیص شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان این که اکنون تعداد ۱۳۰ تن از مراجعه کنندگان به بیمارستان بستری هستند،  از شهروندان خواست مراقبت از گروه های آسیب پذیر به ویژه سالمندان و کسانی که بیماری های مزمن زمینه ای دارند را در  دستور کار قرار دهند.

چمن در خانه ماندن شهروندان را ضروری خواند و تصریح کرد: مردم از خرید های غیر ضروری اجتناب کرده و همچنین از مسافرت، دید و بازدید در چند هفته آینده پرهیز کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از مردم خواست با تکمیل اطلاعات خود در سامانه salamat.gov.ir به حفظ سلامت خود، خانواده و اطرافیان کمک کنند.

آخرین آمار مبتلایان به این ویروس در شاهرود ۲۸۰ تن و بهبود یافتگان ۱۹۵ تن اعلام شده بود.

علاوه بر تعطیلی آرایشگاه‌ها و واحدهای صنفی غیر ضروری ، محدودیت های ترافیکی هم از عصر روز شنبه در شاهرود ایجاد شده است.

به گفته سخنگوی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا تا ظهر امروز ۲۱ هزار و ۶۳۸ تن در کشور مبتلا به این ویروس شده که از این تعداد یکهزار و ۶۸۵ تن فوت و هفت هزار و ۹۱۳ تن بهبود یافتند.

۶۸ درصد از فوت شدگان این بیماری سن بالای ۶۰ سال دارند.

بر اساس آمار ، استان سمنان به نسبت جمعیت در صدر جدول مبتلایان کشور قرار گرفته و تاکنون ۶۴۵ تن به این ویروس گرفتار هستند .

تاکنون ۳۰۸ هزار و ۵۹۴ تن در دنیا به این ویروس مبتلا شده اند که از این تعداد ۹۵ هزار و ۸۲۹ تن بهبود یافتند ، این ویروس در ۱۸۸ کشور جهان منتشر شده است.

اخبار مرتبط