استاندار: کارکنان ادارات خراسان شمالی تا ۱۵ فروردین دورکاری کنند

بجنورد - ایرنا -  استاندار خراسان شمالی پس از نشست ویدئوکنفرانسی با رییس جمهوری که با محوریت ویروس کرونا برگزار شد، دستورات جدیدی برای پیشگیری از انتشار این بیماری صادر کرد که موافقت ادارات با مرخصی و یا دورکاری کارکنان خود تا نیمه فروردین از آن جمله بود.

محمدعلی شجاعی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: تاکید می شود که مدیران سازمان ها و اداراتی که نیاز ضروری به حضور فیزیکی کارمندان آنان نیست باید با مرخصی و دورکاری کارمندان خود تا ۱۵ فروردین موافقت کنند.

وی همچنین با اشاره به راه اندازی نرم افزار خرید اینترنتی «سروینا»، تاکید کرد: مراکز خرید اینترنتی که در این چهارچوب به مردم معرفی شده اند به هیچ وجه نباید تعطیل شوند.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: مراکز شلوغ مانند پاساژها و مراکز بزرگ خرید و نیز اماکن گردشگری نیز باید تا ۱۵ فروردین تعطیل باشند.
شجاعی همچنین بر تعطیلی برخی از اتحادیه ها و اصناف با بررسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تاکید کرد.

استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رییس جمهوری و مقامات کشوری و استانداران برگزار می شود تا اطلاعات لازم به سمع و نظر استان ها رسانده شود.
شجاعی با اشاره به انتخاب هر یک از وزیران به عنوان معین یک استان گفت: دکتر صالحی، وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی به عنوان وزیر معین استان خراسان شمالی معرفی شده و بنده در تماس با وی درخواست ها و نیازهای منطقه را اعلام کرده ام.

وی از همراهی مردم استان برای مقابله با ویروس کرونا قدردانی و ابراز امیدواری کرد: با همکاری مردم در ادامه راه، خراسان شمالی جزو استان های برتر در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا باشد.

تا ظهر روز جمعه - دیروز - ۱۳۸ نفر در استان خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۴ نفر نیز فوت کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =