وقتی به عمل کار بر می‌آید

اراک - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: یک خیر استان مرکزی مقیم کشور کانادا تامین لباس ایزوله و ملزومات بهداشتی کادر درمانی استان را با فعالیت در قرارگاه مردمی شهید سلیمانی تقبل کرد.

دکتر محمد جمالیان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این ملزومات بهداشتی شامل لباس، عینک، ماسک و مواد ضدعفونی است که توسط افراد نیکوکار در نوبت‌های کار مختلف در حال تولید است.

وی اظهار داشت: لباس کادر درمانی با ظرفیت ۳۵۰ دست از پارچه ایزوله سلول بسته و از خارج کشور توسط خیران تهیه شده تا کادر درمانی را در برابر ویروس کرونا محافظت کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: لباس کادر درمانی در کارگاه تولید دانشکده اطهر اراک تولید می شود تا هرچه زودتر در اختیار پزشکان، پرستاران و بهیاران قرار گیرد تا در ارایه خدمات بهداشتی به بیماران کرونایی مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر جمالیان افزود: این لباس ایزوله در دستگاه اتوکلاو قابل ضدعفونی است و خیران در تلاشند تا لباس ها بر اساس سایز کادر درمانی تولید و در اختیار پزشکان و پرستاران قرار گیرد.

وی اظهار داشت: خیران استان در تلاشند تا بهترین و با کیفیت ترین عینک نیز تهیه و در اختیار کادر درمانی استان قرار گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تمام مراحل تهیه و تولید ماده اولیه ملزومات بهداشتی ویژه مبارزه با کرونا توسط خیران استان در کارگاه دانشگاه اطهر اراک انجام می‌شود. 

براساس آخرین آمار تا کنون ۸۴۶ نفر در استان مرکزی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۴۷۸ مورد از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =