۵۷ نفر به مبتلایان کرونا در خراسان رضوی افزوده شد

مشهد- ایرنا- دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با اضافه شدن ۵۷ مبتلای جدید تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی به ۸۱۶ نفر افزایش یافت.

 دکتر علی‌ اصغر انجیدنی ظهر روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۵۰۱  نفر از کل بیماران مبتلا به کرونا در خراسان رضوی مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۳۱۵ نفر متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر این استان هستند.

وی ادامه داد: دانشکده علوم پزشکی نیشابور با ۱۰۱ بیمار مبتلا به کرونا بعد از مشهد بیشترین شمار بیماران را  در خراسان رضوی دارد و پس از آن دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام با ۷۰  نفر در رده‌های بعدی شیوع کرونا قرار دارد.

دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه زیر پوشش دانشگاههای علوم پزشکی تربت‌حیدریه و سبزوار به ترتیب ۵۹ و ۵۷ نفر است و دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز تاکنون ۲۸ مبتلا به کرونا داشته است. 

انجیدنی افزود: ظرف روزهای ۳۰ بهمن ماه گذشته تا دوم فروردین ماه ۱۳۹۹ چهار هزار و ۲۲۱  بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری شده‌اند. 

وی ادامه داد: در این مدت تاکنون دو هزار و ۶۲۵ نفر از شهروندان اهل خراسان رضوی که به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا مبتلا شده بودند بهبود یافته و از بیمارستانها مرخص شده‌اند. 

دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دو هزار و ۵۰۷ نفر از بیماران بستری شده مشکوک به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون هزار و ۳۴۱ نفر از آنها بهبود یافته و از بیمارستان به منزل بازگشته‌اند.

انجیدنی تعداد جانباختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده را ۸۵ تن اعلام و بیان کرد: ۵۸ تن از این جانباختگان در حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ۱۲ تن در حوزه دانشکده علوم پزشکی نیشابور و ۶ تن هم در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام فوت کرده‌اند همچنین حوزه جغرافیایی زیر پوشش دانشگاههای علوم پزشکی گناباد چهار فوتی، سبزوار سه فوتی و تربت‌حیدریه دو فوتی بر اثر کرونا را ثبت کرده‌اند.

افزون بر ۷۵ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در قالب ۱۲ شهرستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۲۵ درصد دیگر جمعیت این استان زیرپوشش خدمات دانشگاهها و دانشکده‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌جام، تربت‌حیدریه و نیشابور هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =