۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۲
کد خبرنگار: 2233
کد خبر: 83722729
۶ نفر

برچسب‌ها

فوت ۴۳ نفر بر اثر بیماری حاد تنفسی در شهرستان صومعه سرا

رشت - ایرنا - رئیس بیمارستان امام خمینی صومعه سرا در این جلسه از فوت ۴۳نفر بر اثر مشکل حاد تنفسی در این شهرستان خبر داد و افزود : تست کرونا تعداد از افراد تایید شده و مبتلا به این ویروس بوده اند .

دکتر احمد لسانی روز شنبه در جلسه قرارگاه پدافند زیستی و ستاد مقابله با شیوع گسترش ویروس کرونای شهرستان صومعه سرا افزود: در ۲۴ساعت اخیر ۱۳ بیمارتنفسی جدید به بیمارستان امام خمینی صومعه سرا مراجعه کرده اند که ۱۲نفر در بخش ایزوله بستری شده اند و ۴ نفر هم ترخیصی داشته ایم

وی عنوان کرد : در مجموع طی یک ماه اخیر ۱۷۴ نفر مشکوک به کرونا به بیمارستان امام خمینی مراجعه کردند که ۱۳۰نفر آنها در بخش ایزوله بستری شدند .

رئیس شبکه بهداشت و درمان صومعه سرا هم در این جلسه گفت : در ۴۸ ساعت اخیر آمار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی افزایش یافته است

ابراهیمی افزود: اگر مردم از ترددها و رفت آمدهای غیر ضروری و سفر خودداری نکنند بطور حتم شاهد افزایش مراجعات به مراکز درمانی و بهداشتی و شیوع و اوج گیری مجدد بیماری کرونا خواهیم بود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه شیفت کشیک داروخانه ها اجباری است، افزود :علاوه بر داروخانه شبانه روزی یک داروخانه دیگر هم باید فعالیت داشته باشد که نظارت برآن برعهده مرکز بهداشت و درمان است.

وی با ابراز نگرانی از موج دوم شیوع و ابتلا به ویروس کرونا بر اثر تردد های غیر ضروری اظهارداشت: اگر چه مراجعات در چند روز اخیر نسبت به گذشته کاهش یافته بود اما با افزایش رفت و آمدها در این روزها این نگرانی به شدت افزایش یافته است که دوباره شاهد افزایش مبتلایان باشیم .

افزایش دوبرابری آمار مراجعه به مراکز درمانی در روزهای اخیر 

 فرماندار شهرستان صومعه سرا هم در این جلسه گفت : با بی توجهی مردم به هشدارها و عدم رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری آمار مبتلایان سیر صعودی به خود می گیرد.
سید جلال سیدمحمدی افزود: هم اکنون بیش از یک ماه از مبارزه کشور و شهرستان با این بیماری می گذرد و نیاز اساسی ما در شهرستان به پزشک متخصص و کادر درمانی است.
وی با تقدیر از زحمات مدافعان سلامت اظهار داشت: کادر درمانی که با همه وجود برای مقابله و نبرد  با این بیماری با از جان گذشتگی حضور یافتند شایسته قدردانی و احترام هستند و این امر جز با کاهش مشکلات آنان که در گرو رعایت همه مردم و توجه به توصیه های بهداشتی به ویژه در خانه ماندن است.
وی با اشاره به اینکه سپاه ارتش هلال احمر و تمامی اعضای ستاد مبارزه با ویروس کرونا پای کار آمده اند، افزود: همه دستگاه های اجرایی و خدماتی در آمادگی کامل بسر می برند ودر راستای رفع این مشکل در حال انجام فعالیت هستند .
وی در ادامه اظهار داشت: ترددهای غیر ضروری در سطح شهر نگران کننده است و مشکلات متعددی از جمله بالا رفتن شمار مبتلایان را درپی دارد بطوری که هم اکنون در چند روز اخیر آمار مراجعات به مراکز درمانی دو برابر شده و و رونذ به افزایش را نشان می دهد.
وی در ادامه افزود: نیازمند حمایت و همدلی اصناف و اتحادیه هستیم تا فقط صنوف خدمت رسان مانند نانوایی و خواربارفروشی داروخانه و..فعالیت نموده و سایر اصناف تاپایان ۱۹ فروردین ملزم به رعایت محدودیت ها هستند .
به گفته وی ، تا کنون ۵۳ واحد صنفی متخلف به علت رعایت نکردن موازین بهداشتی در شهرستان صومعه سرا ب پلمپ شده است.
شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =