روزانه ۷۰ هزار ماسک در خراسان رضوی تولید می‌شود

مشهد- ایرنا- تولید ماسک ساده سه لایه در استان خراسان رضوی همزمان با شیوع ویروس کرونا از ۲۰ به ۷۰ هزار عدد در روز افزایش یافته است و امکان تولید بیشتر آن هم وجود دارد.

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: ماسک‌ها شامل دو نوع n۹۵ و ساده سه لایه است که نوع ساده آن تولید استان بوده است و با تلاش چشمگیر فعالان این عرصه تولید آن هم اکنون به چند برابر افزایش یافته است.
 دکتر علیرضا جوان افزود: پیش از این خراسان رضوی ماسک n۹۵ را تولید نمی کرد اما از زمان شیوع ویروس کرونا در استان روزانه شش هزار عدد از این نوع ماسک هم توسط فعالان بخش خصوصی مورد تایید سازمان جهانی بهداشت تولید می شود.
مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر دغدغه‌ای بابت تامین اقلام و ملزومات پزشکی مورد نیاز کادر پزشکی در ۶ دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی مستقر در استان خراسان رضوی نداریم. 
جوان افزود: در همین راستا روزانه پنج هزار دست لباس یک تیکه آپرون برای کادر درمانی در استان خراسان رضوی تولید می‌ شود.
وی ادامه داد: روزانه ۱۰ هزار جفت دستکش طبی از شرکت‌های تولیدی و مجموعه‌های واردکننده خریداری می شود که البته اولویت با خرید محصول داخلی است و در صورت نیاز نوع خارجی آن خریداری می‌شود.
مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همچنین روزانه ۹ هزار عدد  شیلد (محافظ) مورد نیاز کادر پزشکی از کارخانه ها و گروه‌های جهادی خریداری می‌شود و در زمینه هندراپ (مایع ضد عفونی کننده دستها) مورد نیاز کادر درمانی در استان خراسان رضوی هم با افزایش تولید آن هم اکنون مشکلی وجود ندارد.
هم‌اکنون ۶ دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی در شهرهای مشهد، سبزوار، گناباد، تربت ‌حیدریه و تربت‌جام واقع در استان خراسان رضوی مستقر است و این استان همچنین ۶۰ بیمارستان دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =