ماندن در خانه تنها راه مقابله با ویروس کرونا است

قصرشیرین-ایرنا- فرماندار سرپل ذهاب گفت: رعایت اصول بهداشت فردی و ماندن در خانه راه شکست ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال این بیماری است که با همراهی مردم به طور یقین محقق می‌شود.

محبت جمالی نیا روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تبریک سال نو و بعثت رسول اکرم (ص) افزود: مردم سرپل ذهاب در زلزله ۲۱ آبان سال ۱۳۹۶ شب ها و روزهای سختی را به جسم و جان خریدند و با همدلی و هم افزایی، دل های آسیب دیده را بازسازی و ساخت مجدد شهر  را تدبیر کردند.

وی اظهارداشت: آغاز بهار طبیعت و سال نو از آیین‌های کهن این سرزمین است ولی امسال شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و به تبع آن استان کرمانشاه خسارات جانی و مالی زیادی وارد کرده و کام مردم نوعدوست را تلخ کرده است.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: امید است با مشارکت و پشتیبانی موثر و دلگرم‌کننده مردم فهیم ایران اسلامی به خصوص سرپل ذهاب در همراهی خدمتگزاران خود در دولت و همه سازمان ها و نهادهای انقلابی و فعالان بخش های خصوصی و غیردولتی، سمن ها و پویش های مردمی با سکانداری کار درمان پزشکان و پرستاران راه سلامت را هموار سازیم.

او ادامه داد: امید است بتوانیم سال ۱۳۹۹ را با شروع سالی سرشار از نیکویی و برکت و عزت و سعادت با برپایی جشن سلامت در شکست کرونا با هم رقم بزنیم.

وی گفت: با همراهی و مشارکت مردم و عزم جدی مسوولان راه توسعه و تعالی شهرستان سرپل ذهاب هموار خواهد شد و از خداوند یکتا و تغییر دهنده طبیعت و دگرگون کننده دل ها و تدبیر کننده شب و روز بهترین حال را برای مردم آرزو دارم.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: سال ۱۳۹۸ با تمام تحریم‌ها و تهدیدها و توطئه‌های دشمنان علیه این مرز و بوم، با حضور پررنگ و مشارکت ملت بصیر در تمام رخدادها و بحران های سیاسی اجتماعی اقتصادی طوری رقم خورد که شکست دشمنان را به نظاره نشستیم.

جمالی نیا اضافه کرد: سال ۱۳۹۸ باهمه مصائب و سختی ها و بحران‌های طبیعی زلزله، سیل، بازسازی با همدلی و مشارکت ملت،   حماسه‌ های سیاسی و اجتماعی را با انسجام ملی خلق کرد و  همت تلاشگرانه ملت و دولت زمینه‌ساز دستاوردهای ارزنده صبر و بردباری و عزت و اقتدار برای کشور شد.

او گفت: اینک با این پشتوانه و تلاش مضاعف و  تغییر در روند سازندگی،  توسعه در مسیر سلامت در سال ۱۳۹۹ دست یافتنی خواهد بود.
رییس مرکز بهداشت کرمانشاه با بیان اینکه اکنون ۱۰۸ نفر بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: بر اساس آمار تاکنون ۷۴ نفر در شهرستان کرمانشاه، ۱۲ نفر در اسلام آبادغرب، ۳۲ نفر در سنقر، ۱۹ نفر در کنگاور، پنج نفر در هرسین، سه نفر در صحنه، هشت نفر گیلانغرب، سه نفر در جوانرود، چهار نفر در پاوه و سه نفر در سرپل ذهاب به کرونا مبتلا شده‌اند.