۱۷ کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی پهلو می‌گیرند

بندرعباس- ایرنا- ۱۷ فروند کشتی شامل انواع کالاهای اساسی و متفرقه از امروز شنبه دوم تا ۱۵ فروردین جاری در بندر شهید رجایی پهلو دهی می‌شوند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان روز شنبه گفت: استقرار این کشتی ها در ایام تعطیلات نوروز با هدف تامین کالاهای اساسی، مایحتاج عمومی و به ویژه اقلام بهداشتی در تمامی بندرهای تجاری استان هرمزگان به ویژه بندر شهید رجایی صورت می‌گیرد.

الله مراد عفیفی پور افزود: همچنین از ابتدای شیوع ویروس کرونا نیز تمامی تمهیدات لازم برای پیشگیری از این بیماری در مجموعه بنادر و به ویژه بندر شهید رجایی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در طول تعطیلات نوروز با رعایت همه اصول بهداشتی، بنادر به فعالیت خود ادامه می‌دهند، ابرازداشت: با توجه به مصوبات ستاد استانی مقابله با شیوع ویروس کرونا، در هیچ کدام از بنادر مسافری هرمزگان خدمات گردشگری و مسافرت دریایی ارائه نخواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به گردشگران توصیه کرد:‌ مسافرت های دریایی و استفاده از ظرفیت های گردشگری دریایی در این استان را به زمان دیگری موکول کنند.

استان هرمزگان دارای ۳۲ بندر فعال است که به اسکله های تجاری وصیادی برای تخلیه و بارگیری کالا و جابه جایی مسافر معروف هستند، مهم ترین آن ها بندر شهید رجایی، شهید باهنر، شهید حقانی، بندرلنگه، آفتاب، چارک، کیش، قشم، تیاب، کلاهی، کرگان، جاسک و سیریک هستند.

بندر شهید رجایی با ۱۸ دستگاه گنتری کرین (جرثقیل غول پیکر جهت تخلیه و بارگیری کانتینری) و۴۰ پست اسکله، بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران است.
این بندر بزرگ و پیشرفته در ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =