۲۶ نفر در تصادفات جنوب سیستان و بلوچستان مصدوم شدند

زاهدان- ایرنا- فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: حوادث رانندگی ۲۵ اسفند تاکنون در جنوب این استان هفت کشته و ۲۶ مجروح برجا گذاشت.

سرهنگ یداله ستوده روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طرح نوروزی پلیس راه از ۲۵ اسفند آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد، اظهار داشت: این میزان فوتی در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان نتیجه ۱۸ فقره تصادف بوده است.
وی سرعت زیاد، رعایت نکردن حق تقدم، انحراف و تجاوز به چپ و حرکت در جهت خلاف را از دلایل عمده بروز حوادث رانندگی این مدت در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: فوتی‌های این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۷۵ درصدی را نشان می‌دهد.
فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: با وجود کاهش حجم ترددها در نوروز امسال در محورهای مواصلاتی به دلیل سرعت زیاد شاهد افزایش فوتی‌ها در این مدت بوده‌ایم.
وی بیان کرد: وجود راه‌های دو طرفه، قوس و پیچ های فراوان در کنار سرعت زیاد، قاچاق سوخت، انسان و کالا و رعایت نکردن قانون از مهمترین دلایل افزایش تصادفات در سیستان و بلوچستان است.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راه‌های ارتباطی دارای ۲ قرارگاه پلیس راه و ۲ اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستان‌های شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستان‌های جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =