دیپلمات ارشد آمریکا: از عملکرد عراق در حمایت از نیروهایمان بسیار ناامید شده ایم

بغداد – ایرنا -معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک روز شنبه با اشاره به حملات اخیر به پایگاه نیروهای آمریکا در عراق گفت: ما از عملکرد دولت عراق در حمایت از نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین المللی که به دعوت دولت این کشور حضور دارد بسیار ناامید شده ایم و این همچنان یک مساله است.

به گزارش پایگاه خبری «المعلومه» عراق، «دیوید شینگر» افزود: دولت عراق در مرحله تصمیم گیری قرار دارد و اگر اقدامی برای مسئولیت پذیری و متعهد کردن عاملان حملات به نیروهای ائتلاف را که به دعوت دولت این کشور حضور دارند، انجام ندهد، آمریکا مجبور است که همچنان از نیروهای خود به شیوه ای فعالانه حفاظت و حمایت کند.

شینگر ادامه داد که دولت عراق به ما اطلاع داده است کسانی را که مسئول حملات اخیر به پایگاه التاجی هستندشناسایی و تحویل عدالت می دهد و در واقع برخی اقدام ها را برای دستگیری آنها  انجام داده اند.

به گزارش رسانه های عراقی، دولت عراق به ایالات متحده آمریکا اطلاع داده است که بغداد تحقیقات کامل را در خصوص حمله موشکی هفته گذشته به پایگاه التاجی را که منجر به کشته شدن سه نظامی آمریکایی و انگلیسی شد انجام خواهد داد و افراد مرتبط با این حمله را معرفی و محکوم می کند.

«مایک پومپئو» وزیر امور خارجه آمریکا نیز اخیرا به بغداد هشدار داد که به حملات علیه پایگاه های نظامی که در آن سربازان آمریکایی در عراق مستقر شده اند، پاسخ مناسب خواهد داد.

 روز ۲۲ اسفند ۹۸ پایگاه التاجی محل حضور نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا با چندین راکت هدف قرار گرفت که در نتیجه آن ۲ نظامی آمریکایی و یک نظامی انگلیسی کشته و ۱۲ سرباز دیگر زخمی شدند.

آمریکا به تلافی این حملات مقر نیروهای ارتش، پلیس و الحشد الشعبی در چهار استان عراق را به همراه فرودگاه بین المللی و غیرنظامی کربلا بمباران کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =