غربالگری سرنشینان ۲ هزارو ۸۲۸ خودرو علیه کرونا از سوی هلال احمر زنجان

زنجان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: طی ۲ روز گذشته سرنشینان ۲ هزارو ‭‭‭‭‭۸۲۸‬‬‬‬‬ خودرو در پست‌های بازرسی سلامت هلال احمر علیه بیماری کرونا تب سنجی شدند.

شهرام میرزایی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود:  ۱۰۴ نیروی داوطلب و پرسنل هلال احمر استان زنجان برای تست کرونا به روش تب سنجی و اطلاع رسانی به مردم به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس در مبادی ورودی استان در پست بازرسی سلامت مستقر هستند.
وی تاکید کرد: از ۶ هزار و ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۸۴۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفری که تب سنجی شده اند، ۷۸ نفر دارای علائم کرونا به مراکز درمانی استان زنجان ارجاع و مابقی نیز بدون علامت تشخیص داده شدند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: اعضای داوطلب و نیروهای هلال احمر استان در ۱۱ پست بازرسی، سلامت افراد را به روش تب سنجی کنترل می کنند که قبل از این عملیات نیز آموزش های مورد نیاز به آنها ارائه شده است.
میرزایی خاطرنشان کرد: این تیم های فعال در جمعیت هلال احمر از ۱۹ اسفند امسال در ۱۱ پست بازرسی سلامت مستقر شده اند.
وی تاکید کرد: عبور از بحران کرونا مستلزم عزم همگانی همه شهروندان در سطح شهرها و روستاها است و جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز همه توان تجهیزات و نیروها را به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس به کار بسته و شبانه روز در تلاش است.
 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از عموم مردم خواست؛ به منظور ریشه کنی ویروس کرونا درخانه بمانند و از تردد غیرضروری در سطح شهرها حتی جاده ها خودداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =