امکان بازدید از منابع آبی گردشگری لرستان وجود ندارد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، سدها و سایر منابع آب گردشگری مسدود شده و تا اطلاع ثانوی به هیچ وجه امکان بازدید وجود ندارد.

رضا میرزایی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حجم ۶ سد مخزنی مروک، ایوشان، حوضیان، خان آباد، کزنار و هاله معادل ۲۰۷ میلیون متر مکعب است که در حال حاضر ۷۵ درصد از حجم مخازن آنها پُر است که در مقایسه با سال قبل حدود پنج درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی افزود: سد مروک با داشتن حدود ۶۶ میلیون مترمکعب ذخیره آب، در بین سدهای استان با ۳۷ درصد ظرفیت خالی بیشترین حجم خالی جهت مهار و کنترل سیلاب های احتمالی در فروردین ماه را دارد.

میرزایی بیان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، بیشترین بارش‌های ماه های باقیمانده از سال آبی جاری مربوط به دو هفته اول فروردین ماه است که با مدیریت درست، بخش قابل توجهی از حجم رواناب های ناشی از بارش ها را در ظرفیت خالی سدهای استان مهار و ذخیره خواهیم کرد.

وی گفت: تا در فصل آبیاری بتوانیم در راستای تحقق شعار سال یعنی جهش تولید در بخش کشاورزی از آنها بهره برداری بهینه کنیم.

میرزایی تصریح کرد: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، سدها و سایر منابع آب گردشگری مسدود شد و تا اطلاع ثانوی به هیچ وجه امکان بازدید وجود ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =