نظارت بهداشتی بر فراورده‌های خام دامی در ابرکوه افزایش یافت

یزد - ایرنا - رییس شبکه دامپزشکی ابرکوه با بیان اینکه نیروهای این نهاد برای نظارت بر فراورده‌های خام دامی در روزهای تعطیل فعال هستند ، گفت: برای حفظ سلامت و امنیت غذایی شهروندان ، طرح کنترل و نظارت بهداشتی نیز افزایش یافت.

دکتر علی فاتحی نیا روز شنبه در گفت و گو با ایرنا ، افزود: طرح یادشده تا ۱۵ فروردین ماه جاری ادامه دارد و در اجرای این طرح روزانه در قالب سه گروه ثابت و سیار در ۲ نوبت صبح  و بعد از ظهر بر واحدهای توزیع، عرضه و نگهداری مرغ و ماهی ، گوشت قرمز، قصابی‌ها ، خودروهای ویژه حمل  فرآورده‌های دامی و سایر مکان های دامی نظارت می شود.

فاتحی نیا با بیان اینکه قطعه کردن فراورده‌های خام دامی از نظردامپزشکی قابل قبول نیست ،  خاطرنشان کرد: هم اکنون به دلیل شیوع بیماری کرونا، مردم نیازهای خود را از مراکز مجاز خریداری و به تاریخ تولید و انقضای آن دقت کنند.

رییس شبکه دامپزشکی ابرکوه خاطرنشان کرد: مردم در صورت مشاهده توزیع سیار فراورده های خام دامی به ویژه ماهی موارد را با شماره تلفن ۰۳۵۳۲۸۳۸۱۳۱ یا سامانه ۱۵۱۲ اطلاع دهند .

فاتحی  هفته گذشته به ایرنا گفته بود: شیرخام در واحدهای دامداری و مراکز جمع آوری شیر این شهرستان روزانه پایش و نمونه گیری می شود .

شهرستان ابرکوه دارای یک کشتارگاه دام ، ۲۰ باب مغازه عرضه گوشت قرمز ،۲۵ باب مغازه عرضه گوشت مرغ و ماهی ، یک واحد بسته بندی مرغ است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =