۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۳
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 83722637
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

خبرنگاری با طعم کرونا!

محمدحسین فلاح تفتی
خبرنگاری با طعم کرونا!

یزد- ایرنا- خبرهای این روزها و شب‌های خبرنگاران، طعم و بوی کرونا گرفته؛ یا مستقیم در ارتباط با کروناست و یا غیرمستقیم به آن مربوط می شود و این سخت است که مدام از این ویروس آزار دهنده بنویسی و ندانی کی از آن خلاص می‌شویم.

از بس این روزها با مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و بخصوص معاون فعال و پای کار بخش درمان این دانشگاه، مسوول روابط عمومی آن و همچنین پرستاران و کادر درمان بیمارستانهای مختلف و بخصوص بیمارستان شهید صدوقی و کارشناسان این حوزه تماس گرفتیم و حرف کرونا زدیم که دیگر کرونا زده شده‌ایم!.

هنوز عرق انتشار خبر مبتلایان کرونایی، خشک نشده که خبر فوتی‌ها می رسد؛ از آن سو وقتی می بینیم که بخشی از شهروندان یزدی هم رعایت نمی کنند و با وجود هشدارهای مسوولان بهداشت و درمان، باز هم راهی خیابان یا ییلاقات استان می شوند رنجش خاطرمان چند برابر می شود.

از بس نوشتیم در خانه بمانید و کسی برای حرفهای ما تره هم خورد نکرد ناراحت می شویم؛ از بس دلنوشته های پرستاران که با بیماران کرونایی سر و کار دارند را نوشتیم و باز هم گوش برخی ها بدهکار نیست خستگی در تن ما می ماند.

از یک سو هر روز بر تعداد شهروندان مبتلا به این ویروس اضافه میشود و از سوی دیگر روزانه چند پزشک و پرستار و کادر مظلوم درمان استان به دام این ویروس ناشناخته می افتند اما باز هم گوش ها کمتر می شنوند .

این روزها خبری جز خبر کرونا نداریم و اگر هم داشته باشیم کسی به آن توجهی نمی کند و همه اذهان به کرونا معطوف شده است.

هنوز از خبر نبود ماسک در داروخانه ها فارغ نشدیم که خبر کمبود ژل و مواد ضد عفونی کننده می رسد؛ داریم خبر مبتلایان کرونا و مرگ و میرهای آن را ردیف می کنیم که خبر می رسد مردم برخی مناطق یزد برای خرید ماهی قرمز و سبزه و لباس و.. به خیابان آمده اند.

و در این حین وقتی گوش تلفن همراهت زنگ می خورد و گوشی را بر میداری در پشت خط تلفن، صدای پزشک یا پرستاری را می شنوی که نای حرف زدن ندارد، سرفه می کند و حالش مساعد نیست اما پای کار است،؛ دیگری مادر بیمار لاعلاج دارد ما از بیمارستان خارج نشده، دیگر فرزند شیرخوار دارد اما در کنار کرونایی هاست و یکی دیگر همسر حامله دارد اما همچنان ایستاده تا کرونا را شکست دهد. 

ما خسته نمی شویم، اونی که خسته هست کرونا است نه ما، رسالت ما نوشتن و اطلاع رسانی است، باز هم می نویسیم، شاید کرونا از رو برود و نه ایران بلکه جهان را ترک کند.

ما کرونا را شکست می دهیم، شک نکنید، همه پای کار هستند و ما اهل قلم و رسانه هم هستیم، هرچند حضور ما در صحنه با حضور کادر درمان در صحنه، مصداق "تفاوت از زمین تا آسمان" را تداعی می کند، آنها وسط میدان معرکه هستند و ما از دور دستی بر آتش داریم؛ اما هستیم تا آخر؛ 

ما کرونا را شکست می دهیم.

"خبرنگار ایرنا یزد"

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =