۳۹۷۱ بیمار مشکوک به کرونا در خراسان رضوی بستری شدند

مشهد- ایرنا- تاکنون سه هزار و ۹۷۱ بیمار مبتلا به عفونت‌های حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی متعلق به ۶ دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی مستقر در این استان بستری شده‌اند.

مسوول کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: این تعداد از ۳۰ بهمن ماه سال گذشته تا یکم فروردین ماه در مراکز درمانی خراسان رضوی تحت معالجه قرار گرفته‌اند که تاکنون دو هزار و ۴۴۸ نفر از آنان بهبود یافته و به خانه بازگشته‌اند.

دکتر حمید رضا رحیمی افزود: دو هزار و ۳۴۸ نفر از کل مبتلایان به عفونت‌های حاد تنفسی متعلق به مشهد و ۱۲ شهرستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون هزار و ۳۱۰ نفر از آنان بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

وی با بیان اینکه در خراسان رضوی نیشابور بیشترین بیماران مبتلا به عفونت‌های حاد تنفسی را پس از مشهد دارد ادامه داد: در این مدت ۷۱۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستانهای دانشکده علوم پزشکی نیشابور که شهرستان فیروزه را نیز  زیر پوشش دارد بستری و از این تعداد تاکنون ۴۵۱ نفر از بیمارستان مرخص شده‌اند.
مسوول کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۳۶۱ نفر از بیماران حاد دستگاه تنفسی نیز در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه تحت معالجه قرار گرفتند که تاکنون ۲۹۰ نفر از آنان بهبود یافته و مرخص شده‌اند.
رحیمی افزود: طی این مدت ۲۲۲ بیمار حاد تنفسی در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بستری شده‌اند که ۱۳۵ نفر از آنان تاکنون درمان شده و از بیمارستان مرخص شده‌اند.
وی تعداد افراد بستری در حوزه دانشگاه علوم پزشکی گناباد را ۱۶۰ نفر عنوان کرد که ۱۳۶ نفر از این بیماران تاکنون درمان شده‌اند.
مسوول کارگروه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در این مدت ۱۶۳ نفر نیز در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت جام بستری شده‌اند که ۱۲۶ نفر از آنان تاکنون سلامتی خود را بازیافته‌اند.
حدود پنج میلیون نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه ساکنان این استان زیرپوشش خدمات دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌جام، تربت‌حیدریه و نیشابور هستند.
بر اساس آخرین آمار رسمی، شمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا که نوع بسیار حاد عفونت تنفسی و یک بیماری نوپدید همه‌گیر است در استان خراسان رضوی  ۷۵۶ نفر گزارش شده است.
تعداد جانباختگان استان خراسان رضوی بر اثر بیماری کرونا که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت شده است نیز ۷۶ تن است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =