۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 2506
کد خبر: 83722631
۰ نفر

برچسب‌ها

موسوی: موفقیت‌هایم را در المپیک تکمیل می‌کنم

تهران- ایرنا- بوکسور وزن ۷۵ کیلوگرم ایران که سال درخشانی را سپری کرد، گفت: موفقیت‌هایم را در المپیک توکیو تکمیل خواهم کرد.

«شاهین موسوی» در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: هرچند کشور ما در سال ۹۸ با اتفاقات تلخی مواجه شد که امیدوارم دیگر تکرار نشود، اما برای من از لحاظ ورزشی موفقیت‌های بسیار خوبی به‌دست آمد.

وی افزود: سال برایم با مدال برنز آسیا شروع شد، تا آستانه کسب مدال جهانی رفتم که با بدشانسی به آن نرسیدم و سپس کسب سهمیه کردم.

موسوی در خصوص مسابقات گزینشی المپیک که در اردن برگزار شد، توضیح داد: مسابقات را خوب شروع کردم و سپس برابر نماینده چین قرار گرفتم که خودم را از قبل برنده می‌دانستم. استرس کسب سهمیه سبب شد تا اشتباهاتی در این رقابت داشته باشم و در نهایت از سوی داوران بازنده اعلام شوم.

بوکسور المپیکی ایران، گفت: باید در آن رقابت به گونه‌ای مبارزه می‌کردم تا کار به اما و اگر داوران نکشد. ورزشکاری که می‌خواهد پیروز شود باید به هر طریقی به خواسته‌اش برسد و من در آن مبارزه، کار همیشگی را انجام ندادم.

وی گفت: هرچند خودم را حذف شده می‌دانستم، اما تغییر جدول مسابقات دوباره شانس را در اختیارم گذاشتم. وضعیت بسیار سختی داشتم، اما پس از صحبت با خانواده و سرمربی تیم ملی، برای ادامه مسابقات آماده شدم.

موسوی افزود: شرایط برایم بسیار متفاوت شد و خدا خواست تا دوباره شانس داشته باشم و برای رسیدن به هدفم تلاش بیشتری انجام دادم. برتری مقابل حریفان قدرتمند ازبکستان و مغولستان بسیار سخت بود. حتی دشوارتر از پیروزی مقابل نماینده چین که با خواست خدا به المپیک رسیدم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا هدفش تنها حضور در المپیک بوده و یا اینکه درپی موفقیت در توکیو است؟ گفت: یقین داشته باشید که برای تفریح به المپیک نمی‌روم. اهدافی داشته‌ام که تا حدود زیادی به آن رسیده‌ام و اکنون موفقیت در المپیک را می‌خواهم.

موسوی با اشاره به انگیزه و همدل بودن تیم ملی بوکس ایران، ادامه داد: به معنای واقعی یک تیم بودیم و همه تلاش کردیم؛ انگیزه خاصی داشتیم و موفق شدیم. باید در این مسیر تشکر ویژه‌ای از «علیرضا استکی» سرمربی تیم ملی و «سیامک صالحی» نایب رئیس فدراسیون داشته باشم. همچنین «غلامرضا کریمی» و «همایون امیری» هم به‌عنوان مربیان تیم ملی، تلاش زیادی انجام دادند که قدردان آنان هستم.

وی گفت: تیم جوانی داریم که مطمئن باشید حرف‌های زیادی در آینده برای گفتن خواهد داشت. البته این تیم نیاز به حمایت دارد و بوکسورها باید تامین شوند تا بتوانند به طور کامل و با آرامش در خدمت تیم ملی باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =