۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۰
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83722616
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تغذیه سالم راهی مهم برای مبارزه با کرونا

کرج - ایرنا- پزشک تغذیه البرزی گفت: تغذیه سالم راهی مهم برای مبارزه با بیماری هاست لذا خانواده ها دراین روزها که ویروس کرونا سلامت جامعه را تهدید می‌کند باید به این مهم توجه خاصی داشته باشند.

دکتر محمدرضا اسپرورین روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه از تغذیه سالم به عنوان شاه‌ کلید برای مقابله و کاهش ابتلا به این ویروس یاد می شود، اظهارداشت: همه می دانیم که پیشگیری بر درمان اولویت و برتری دارد.

وی تصریح کرد: این روزها که بیماری ویروسی کرونا درصدر اخبار قرار گرفته و موجی از نگرانی های کوچک و بزرگ ایجاد کرده است، اکنون که تعطیلات نوروزی را سپری می کنیم باید به نوع تغذیه اهمیت بیشتری دهیم.

وی سبک زندگی سالم که در برگیرنده خواب کافی و تغذیه سالم است را در این شرایط حساس بوجود آمده به دلیل بیماری کرونا را مهم دانست و اضافه کرد: باید در برابر این ویروس آزاردهنده، ایستادگی کرد و با تقویت سیستم ایمنی بدن از ابتلا به آن ضمن رعایت نکات بهداشتی پیشگیری کرد.

اسپرورین خاطرنشان کرد: نوشیدن آب و مایعات، مکمل ها و ویتامین ها، مصرف سوپ و حتی آش های محلی که حاوی حبوبات و پروبیوتیک است علاوه براینکه می تواند مواد سمی را از بدن خارج کند با تقویت سیستم ایمنی بدن، در کاهش ابتلا به بیماری همچون کرونا می تواند موثر واقع شود.

این پزشک ادامه داد: استفاده از ویتامین های " ای" و" دی" ، ریزمغذی های روی و سلنیوم در افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها از جمله ویروس جدید کرونا بسیار موثر است.

اسپرورین با بیان اینکه غذا های پرچرب را نیز باید در وعده های غذایی روزانه حذف کرد، یادآورشد: این ویروس در محیط سردهمانند یخچال ممکن است زنده بماند از همین رو به شستن و ضدعفونی کردن میوه و موادغذایی قابل شستشو قبل از قراردادن در یخچال پیشنهاد می شود.

وی عنوان کرد: این ویروس درخارج از بدن انسان زنده می ماند و دوره کمون ۱۴ روزه خطر اصلی است چراکه قابلیت انتقال دارد ولی علایمی ندارد.

این پزشک تاکید کرد: بهترین راه خارج نشدن از منزل است که در کشور چین توانستند این راهکار را عملی کنند و از سوی دیگر در مواقع عادی فاصله ۱۰سانتی را از یکدیگر حفظ می کنند و موفق به مهار آن شدند.

تاکنون ۲ هزارو۲۰۰ نفر با علائم اولیه و قطعی کرونا در بیمارستان های البرز بستری شده اند که ۲۰۲ نفر جان باخته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =