۲۱ تیم عملیاتی تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان با کرونا در گیلان مقابله می‌کنند

زنجان - ایرنا - تیم‌های عملیاتی تخصصی تیپ ۲۱۶ زرهی شهید سرلشگر غلامرضا مخبری زنجان به منظور مقابله با ویروس کرونا در استان گیلان مستقر بوده و مشغول ضدعفونی، گندزدایی معابر، غربالگری و توزیع اقلام بهداشتی است.

مسوؤل روابط عمومی تیپ ۲۱۶ زرهی شهید سرلشگر غلامرضا مخبری زنجان گفت: تیم های تخصصی مبارزه با شیوع بیماری‌های بیولوژیک این تیپ به صورت مکانیزه با انجام عملیات ضدعفونی و گندزدایی اماکن و معابر استان گیلان سهم خود را به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا ایفا می‌کنند.

سرگرد مهدی سحاب مرادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم های عملیاتی تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان در راستای فرمان مقام معظم رهبری و دستور سلسله مراتب فرماندهی، از ۲۶ اسفند ماه سال ۹۸ عازم استان گیلان شدند و در زمان حاضر نیز با تمام توان در حال مبارزه با بیماری ویروس کرونا هستند.

وی با بیان اینکه در میان پرسنل اعزامی این تیم به استان گیلان، چندین پزشک، پرستار، کمک پرستار و نیروهای متخصص مبارزه با جنگ‌های میکروبی و بیولوژیکی وجود دارد، افزود: نیروهای تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان در قالب ۲۱ تیم سازماندهی شده اند که چهار تیم در داخل شهر صومعه سرا و روستاهای اطراف آن، چهار تیم در داخل شهر فومن، چهار تیم در شهر شفت، چهار تیم در عوارضی و یک تیم در شهر رشت، مشغول ضدعفونی و گندزدایی می باشند.

سحاب مرادی ادامه داد: چهار تیم ویژه نیز با تمام توان و تجهیزات کامل مورد نیاز، یک تیم ضدعفونی و گندزدایی معابر، یک تیم ضدعفونی خودروهای سبک و سنگین خروجی از رشت، یک تیم غربالگری افراد و یک تیم نیز مسوؤل توزیع اقلام بهداشتی، مشغول به انجام وظیفه هستند.

وی تعداد خودروهای اعزامی ازقبیل آمبولانس، ضدعفونی کننده و تدارکاتی را ۳۰ دستگاه اعلام کرد و اظهار داشت: در مجوع روزانه ۱۰۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی و گندزدایی برای خودروهای خروجی از رشت و ۲۵۰ هزار لیتر نیز برای معابر عمومی، استفاده می شود.  

سحاب مرادی با بیان اینکه پایان ماموریت تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان در گیلان، هنوز مشخص نیست، افزود: مردم گیلان از کار و تلاش نیروهای تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان در مقابله با شیوع ویروس کرونا، تقدیر کرده و در برخی مواقع نیز نسبت به اهدا گل اقدام می کنند که این نشان از بازخورد مثبت است.   

مسوؤل روابط عمومی تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان گفت: تیم غربالگری این تیپ با استفاده از دوربین‌های فوق‌ پیشرفته حرارتی (تب‌سنج) در تونل ویژه این کار مستقر بوده و کار غربالگری را به منظور پیشگری و مقابله با شیوع بیماری ویروس کرونا با دقت هرچه تمام انجام می دهند و افراد مشکوک را به درون آمبولانس، هدایت می کنند.

وی یادآور شد: اوایل اسفند ماه نیز ۲ تیم عملیاتی این تیپ به منظور ضدعفونی و گندزدایی اماکن و معابر ۲ استان قم و تهران اعزام شدند و در هر یک از این استان به مدت یک هفته مشغول خدمات رسانی شدند.

سحاب مرادی افزود: پرسنل متخصص مبارزه با شیوع بیماری‌های بیولوژیک این تیپ به صورت مکانیزه عملیات ضدعفونی و گندزدایی شهر زنجان را نیز در اواسط اسفند ماه ۹۸ به مدت چندین روز متوالی انجام دادند تا از شیوع ویروس کرونا، پیشگیری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =