آمادگی همه دستگاه‌های مدیریت بحران سیستان و بلوچستان برای سیل احتمالی

زاهدان- ایرنا- معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: تمامی دستگاه‌های عضو مدیریت بحران در برابر هر گونه سیل احتمالی در نواحی مرکزی و جنوبی این استان آمادگی دارند.

روح الله سرگزی شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس پیش‌بینی‌ها از اواخر امروز تا دوشنبه هفته آینده شاهد رگبار شدید باران و تگرگ و رعدوبرق، باد شدید تا خیلی شدید و گرد و خاک در ارتفاعات مرکزی، جنوب و سواحل سیستان و بلوچستان خواهیم بود.

وی افزود: با توجه به اخطاریه جوی، تمامی ادارات، دستگاه‌ها و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان‌های سیستان و بلوچستان در حالت آماده باش بوده و تمهیدات لازم را با تجربه سیل پیش رو اتخاذ کرده‌اند.

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان از شهروندان خواست که جوانب احتیاط را رعایت کرده و از ترددهای غیرضروری در محورهای مواصلاتی،اسکان در مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها و پایین دست سدها خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه بارش‌ها ۳۰ تا ۵۰ و در برخی نقاط بیش‌از ۵۰ میلی‌متر پیش‌بینی می‌شود،تاکید کرد: مردم و مسوولان هشدارهای هواشناسی را جدی گرفته و با توجه به حجم بارش‌ها، مسیل‌ها و رودخانه‌های محلی سیلابی می‌شود از تردد در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری و در ترددهای جاده‌ای و دریایی نیز احتیاط شود.

سیستان و بلوچستان با گستره پهن خود چنان شرایط جغرافیایی متنوعی دارد که در بسیاری از مواقع مخاطرات و بلایای طبیعی مختلفی را به یکباره از شمال تا جنوب خود تجربه می کند و اینبار نیز در معرض خطر سیل و توفان شن قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =