۱۰ هزار تن خاک‌نسوز در چهارمحال و بختیاری استخراج شد

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، از استخراج بیش از ۱۰ هزار تن خاک‌نسوز از معدن شهید نیلچیان بخش ناغان شهرستان کیار این استان در طول سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان صنعت،معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، سجاد رستمی اظهار داشت: مواد استخراج شده شامل دو نوع خاک‌نسوز به نام‌های آرژیلیت و بوکسیت با عیار ۶۵ تا ۷۵ درصد است که در ایران و خاورمیانه از نظر عیار و حجم ذخیره بی‌نظیر است.

وی تصریح کرد: این مواد پس از استخراج به بوکسیت ویژه، بوکسیت درجه یک و آرژیلیت ویژه و معمولی تبدیل شده، در بازارهای داخلی و خارجی به فروش می‌رسد.

به گزارش ایرنا، معدن شهید نیلچیان با حفاری ۳۱ حلقه چاه به طول ۵ هزار متر در محدوده‌ای به وسعت ۲۰۰ هکتار واقع شده است که از نظر نوع، کیفیت و مرغوبیت تولید به عنوان بهترین معدن ایران مطرح است.

براساس مطالعات کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع خاک‌نسوز تا عمق ۵۵۰ متری زمین در معدن شهید نیلچیان وجود دارد که با توسعه معدن در بخش لایه معدنی در منطقه باجگیران و دوپلان، میزان تولید مواد معدنی سالیانه به ۲۵ هزار تن افزایش می‌یابد.

۱۷۴ معدن با سرمایه‌گذاری ۵۴۰ میلیارد ریال زمینه اشتغال هزار و ۵۰۰ نفر در چهارمحال و بختیاری فعال است.

معدن شهید نیلچیان در ۹۰ کیلومتری جنوب غربی شهرکرد در ارتفاعات پشتکوه بختیاری قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =