۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۵
کد خبرنگار: 2185
کد خبر: 83722561
۹ نفر

برچسب‌ها

نوای نو موسیقی پایتخت ۶ با خواننده‌ جدید

ساری _ ایرنا _ پخش مجموعه پایتخت ۶ از شب گذشته در حالی آغاز شده که با نوای خواننده جدیدی مواجه هستیم.

سریال پایتخت ۶ سالی است که در ایام نوروز، زبان و موسیقی مازندرانی را به خانه‌های ایرانیان می‌برد، موسیقی شاد و دلنشین که نشان دهنده سرزندگی مردمان این خطه است.

نخستین قسمت از سریال پایتخت ۶ اما با موسیقی متفاوتی پخش شد، موسیقی که شاید به گوش‌ها آشنا نبود.

سرپرست بخش موسیقی مازندرانی سریال پایتخت ۶ درباره موسیقی متفاوت این مجموعه به ایرنا گفت: هدف ما در مجموعه پایتخت، ارائه کار جدید و دوری از کار تکراری است.

سید جلال محمدی افزود: ساخت موسیقی پایتخت ۶ از بهمن ماه به سرپرستی آریا عظیم‌نژاد شروع شد و به دلیل اینکه به نظر می‌رسد که آخرین سری از مجموعه پایتخت است می‌خواستیم کاری نو ارائه کنیم.

وی درباره خواننده جدید در موسیقی پایتخت ۶ اظهار کرد: زمان شکارچیان، خواننده جدیدی است که در موسیقی پایتخت ۶ به کار گرفتیم و صدایی زیبا و دلنشین دارد.

محمدی با بیان اینکه زمان شکارچیان فرزند ارشد ارزمون شکارچیان و از بزرگان موسیقی مازندران است، تصریح کرد: موسیقی مازندران مدیون خانواده شکارچیان و قوم گودارها است.

وی با اشاره به اینکه برای ارائه موسیقی متفاوت ضمن توجه به سازهای مختلف باید خواننده را تغییر می‌دادیم، ادامه داد: زمان شکارچیان به خوبی توانست خود را با نیازهای موسیقی مجموعه پایتخت تطبیق دهد و آنچه که آهنگساز این مجموعه درنظر داشت را به خوبی ارائه کند.

سرپرست بخش موسیقی مازندرانی سریال پایتخت خاطرنشان کرد: مردم علاقه‌مند به صدای خوانندگان قدیمی هستند در حالی که ما به دنبال ارائه کار نو بودیم، در پایتخت چهار و پنج دوتارنوازی‌های بسیاری داشتم و حتی  در پایتخت ۶ از دوتارنوازی‌های خودم هم کم کردم تا کار متفاوت به گوش مردم رسانده شود.

وی با اشاره به  استفاده از خواننده جدید در تیتراژ سریال پایتخت ۶، گفت: پذیرفتن طرح جدید از سوی جامعه، زمان‌بر است و یکی از اهداف ما در پایتخت، معرفی صداها و نواهای جدید به جامعه است.

محمدی وی با بیان اینکه در تهیه موسیقی پایتخت ۶ از نیروهای نوجوان و جوان استفاده بردیم، اظهار کرد: ضمن احترام به پیشکسوتان موسیقی مازندران، باید فضایی برای رشد جوانان و آینده موسیقیایی مازندران فراهم کنیم.

محمدی درباره شعر مجموعه پایتخت ۶ گفت: شعر مجموعه متشکل از الفاظ فارسی و مازندرانی است تا افراد بیشتری بتوانند مفهوم آن را متوجه شوند.

وی خاطرنشان کرد: آهنگسازی موسیقی پایتخت بر عهده آریا عظیم‌نژاد است و گروه موسیقی آوای تبری با این مجموعه همکاری کرد.

محمدی یادآور شد: سبحان‌الله چوپانی نوازنده للـه‌وا، محمدرضا محمدی نوازنده کمانچه، سرنا، غرنه، ضرب محلی و للـه‌وا، آرین لطفی‌پور نوازنده دوتار، رضا یوسفیان نوازنده عود، کیان شمس نوازنده دف و دایره، پارسا محمدی نوازنده نقاره هستند و حمیده محمدی به عنوان همخوان و نوازنده نقاره با ما همکاری کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =