آمریکای لاتین و تداوم تدابیر گسترده برای مقابله با کرونا

تهران-ایرنا- همزمان با ادامه شیوع کرونا در کشورهای آمریکای لاتین، دولت های این منطقه همچنان در حال اتخاذ تدابیر مختلف از جمله اعمال محدودیت های شدید رفت و آمد افراد عادی برای مقابله با شیوع هرچه بیشتر این ویروس مرگبار هستند.

رسانه های غربی از بوگوتا گزارش دادند که در همین راستا دولت کلمبیا اعلام کرد قرار است طرح قرنطینه سراسری ۱۹ روزه را اجرایی کند. ایوان دوکه رئیس جمهوری کلمبیا اعلام کرد این قرنطینه ۱۹ روزه از سه شنبه آغاز می شود.

در حال حاضر ۱۵۸ مورد ابتلا به کرونا در کلمبیا ثبت شده اما هنوز آمار فوتی در این کشور گزارش نشده است.

دولت کلمبیا همچنین اعلام کرد از جمله اقدامات در طرح قرنطینه سراسری محدودیت شدید حضور افراد در خارج از منزل خواهد بود و فقط کادر پزشکی، نیروهای نظامی،کارکنان بیمارستان ها و داروخانه ها و صاحبان سوپرمارکت ها می توانند آزادانه در شهرها فعالیت کنند.

از سوی دیگر دولت پاراگوئه روز گذشته (جمعه) اولین مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا را  تایید کرد.

پیش از به دلیل ادامه شیوع کرونا قرنطینه سراسری در پاراگوئه نیز برای ۲۰ روز دیگر تمدید شده بود. تاکنون مقامات این کشور ۱۸ مورد ابتلا به کرونا را تایید کرده اند.

همچنین وزارت بهداشت مکزیک روز گذشته اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به ۲۰۳ نفر افزایش یافته است. این در حالی است که شمار مبتلایان مکزیکی در روز پنجشنبه ۱۶۴ نفر بود و این نشاندهنده افزایش روند شمار مبتلایان می باشد.

در همین حال گزارش شده است که سباستین پینرا رئیس جمهوری شیلی برای اعلام قرنطینه سراسری در این کشور از سوی رهبران مخالف، کارشناسان پزشکی و شهرداران تحت فشار است.

۵۶ شهردار در شیلی از رئیس جمهوری این کشور خواسته اند تا قرنطینه سراسری احرا کند و به اعتقاد آنها این اقدام موثرترین شیوع برای مهار شیوع کرونا است .

در این میان نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا  نیز اعلام کرد که این کشور به لطف حمایت های سیستم بهداشتی سازمان ملل تاکنون توانسته به داروهای موردنیاز برای کمک به درمان مبتلایان به کرونا دست یابد. تاکنون ابتلا ۴۲ نفر به کرونا در ونزوئلا تایید شده است. ونزوئلا به دلیل تحریم های شدید آمریکا ماههاست با کمبود شدید دارو روبرو بوده است.

مادورو همچنین از ورود ۱۳۰ پزشک کوبایی بیشتر به ونزوئلا برای کمک به مبتلایان کرونایی خبر داد.

دلسی رودریگز معاون رئیس جمهوری ونزوئلا نیز از توزیع دو میلیون بسته مواد غذایی میان شهروندان این کشور در بحبوحه اجرایی شدن طرح قرنطینه سراسری خبر داد.

وی افزود که این بسته ها برای حدود هفت میلیون ونزوئلایی  در نظر گرفته شده است.

در همین حال ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل اعلام کرد که ممکن است با شی جینپینگ همتای چینی خود تماس بگیرد تا برزیل برای مهار شیوع کرونا تجهیزات پزشکی در اختیار بگیرد. وی گفت که برزیل می تواند این تجهیزات را یا خریداری کند و یا از طریق وام در اختیار بگیرد.

براساس جدیدترین گزارش های رسمی، بیش از ۲۷۶ هزار نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده اند که ۱۱ هزار و ۴۱۷ مورد فوتی گزارش شده و از تعداد مبتلایان نزدیک به ۹۲ هزار نفر بهبود یافته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =